Punkty potrzebne od zaraz

fot. Tajfun Ostrów Lubelski

Po przegranej w Borzechowie Orły zakotwiczyły w strefie spadkowej i jeśli nie chcą zadomowić się w niej na dobre, muszą zacząć regularnie zbierać punkty. Najbliższa okazja już w sobotę - naszym rywalem będzie ostrowiecki Tajfun, z którym u siebie jeszcze nigdy w historii nie przegraliśmy.

Drużyna piłkarska reprezentująca Ostrów Lubelski uczestniczyła w rozgrywkach B-klasy już w drugiej połowie lat 70., a przygoda z tą ligą zakończyła się jej spadkiem w 1978. Na początku lat 90. zespół reaktywowano jako Ludowy Klub Sportowy Tajfun. Szybko znalazł się on w klasie wojewódzkiej, a w 1996 w klasie okręgowej, w której to ostrowianie spędzili dwa sezony. Po sześciu kolejnych latach w A-klasie, Tajfun powrócił w szeregi piątoligowców w 2004. Druga przygoda z tym szczeblem ligowym trwała też sześć lat (najlepsze miejsce w tabeli to trzykrotnie siódme - w 2005, 2006 i 2008), a spadek przydarzył się w 2010 - a więc wtedy, co i Orłom; ostatnim meczem dla obu ekip był właśnie ten między sobą... Tajfun awansował ponownie w 2012, spadł po roku, po zajęciu ostatniej lokaty, a w 2015 znów powrócił (też razem z Orłami).

Największym letnim osłabieniem naszego przeciwnika jest bez wątpienia strata najlepszego gracza ostatnich lat, rasowego łowcy goli - Grzegorza Skorupy (wyjechał w krakowskie). W minionym sezonie zdobył on w A-klasie ponoć aż 36 goli, ale i bez niego ostrowska młodzież radzi sobie w wyższej lidze - zajmuje obecnie piątą pozycję w tabeli z trzema zwycięstwami, jednym remisem i dwoma porażkami; bilans bramek to 8:9. Na rozkładzie podopiecznych trenera Jacka Oleszczuka (w tym klubie to już człowiek-instytucja) znalazła się Dąbrowica, Wisła II i to w Puławach, a ostatnio Wierzchowiska (skromne 1:0). Nie dali rady Stali i POM-owi, a podzielili się punktami z Płomieniem. Najskuteczniejszym zawodnikiem jest 18.letni Rafał Marzęda (trzy gole); uważać też trzeba na Marcina Borówkę i doświadczonego Łukasza Polikowskiego.

Mecz poprowadzi sędzia Marek Mirosław.

Dotychczasowe mecze Orłów z Tajfunem:

2004/05: 1:0 (Tomaszewski), 0:1

2005/06: 2:1 (A. Kamola, Tomaszewski; w Wilkowie), 1:3 (Berliński)

2006/07: 4:1 (Tomaszewski, T. Kleszczyński, samobójcza, D. Matyjaszek), 0:2

2007/08: 3:0? (prawdopodobnie vo., na boisku 3:1; Berliński, Kowalik 2), 1:0 (samobójcza)

2008/09: 0:0, 0:1

2009/10: 2:2 (J. Grykałowski, Polak; w Nałęczowie), 2:0 (R. Kamola, Marcinkowski)

Bilans: 12 meczów, 6 wygranych Orłów, 2 remisy, 4 wygrane Tajfuna, bramki 16:11

W VII kolejce grają:

Dąbrowica - Granit N, 16

Stal - Unia N, 16

POM - Tęcza N, 15

Płomień - Piaskovia N, 12:30

Wisła II - Niemce N, 17

Wierzchowiska - Iskra S, 15

Orły - Tajfun S, 15

Ruch - Perła N, 15

Również na naszym boisku, w sobotę o godzinie 11 nasi młodzicy zagrają z Hetmanem Gołąb.