Sezon 2019–20 zakończony

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że zgodnie z podjętą dziś decyzją prezesów wojewódzkich związków piłki nożnej rozgrywki seniorskie w IV lidze i wszystkich klasach niższych, jak również wszystkie prowadzone przez regionalne związki rozgrywki młodzieżowe we wszystkich kategoriach wiekowych zostały zakończone, a wszystkie pozostałe planowane do rozegrania w sezonie 2019–20 mecze nie odbędą się.

Kontynuowanie rozgrywek uniemożliwiły obowiązujące rozporządzenia rządowe dotyczące epidemii COVID-19. Za końcowy układ tabel sezonu 2019–20 przyjęto kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce ligowej. Drużyny zajmujące miejsca, które po regulaminowym zakończeniu rozgrywek miały premiować awansem do wyższej klasy, uzyskają ten awans już teraz. Nie przewidziano spadków do niższych lig.

Oznacza to, że Orły sezon 2019–20 w swojej grupie klasy B zakończyły na najniższym stopniu podium. Awans zaliczono zespołowi Serokomli. Miejsce wyżej od seniorów uplasowali się w swojej lidze nasi trampkarze młodsi; na lepszej pozycji sklasyfikowano tylko Dys.

Nie wiadomo na razie czy rozgrywki niższych klas piłkarskich w Polsce powrócą w 2020.

Źródło: pzpn.pl