Sezon 2019–20 zakończony

Sezon 2019–20 zakończony

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że zgodnie z podjętą dziś decyzją prezesów wojewódzkich związków piłki nożnej rozgrywki seniorskie w IV lidze i wszystkich klasach niższych, jak również wszystkie prowadzone przez regionalne związki rozgrywki młodzieżowe we wszystkich kategoriach wiekowych zostały zakończone, a wszystkie pozostałe planowane do rozegrania w sezonie 2019–20 mecze nie odbędą się.

 Kontynuowanie rozgrywek uniemożliwiły obowiązujące rozporządzenia rządowe dotyczące epidemii COVID-19. Za końcowy układ tabel sezonu 2019–20 przyjęto kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce ligowej. Drużyny zajmujące miejsca, które po regulaminowym zakończeniu rozgrywek miały premiować awansem do wyższej klasy, uzyskają ten awans już teraz. Nie przewidziano spadków do niższych lig.

 Oznacza to, że Orły sezon 2019–20 w swojej grupie klasy B zakończyły na najniższym stopniu podium. Awans zaliczono zespołowi Serokomli. Miejsce wyżej od seniorów uplasowali się w swojej lidze nasi trampkarze młodsi; na lepszej pozycji sklasyfikowano tylko Dys.

 Nie wiadomo na razie czy rozgrywki niższych klas piłkarskich w Polsce powrócą w 2020.

Źródło: pzpn.pl

Komentarze

Dodaj komentarz
 • wiesiu napisał
  Kandydatów już widzę minimum trzech z Lub., ale myślę, że będzie ich więcej... Także w niższych ligach dużo ekip będzie mieć problem z utrzymaniem, bo będą przesunięcia.

 • wiesiu napisał
  No cóż, jak widać, niektórzy dzięki przerwie w grze, mieli MEGA dużo farta i bardzo na tym skorzystali, zwłaszcza w 3 lidze ! Ale "oliwa sprawiedliwa" i w przyszłym dużo ekip poleci, co najmniej kilka z Lub. obstawiam, więc wszystko wyjdzie na zero... xD

 • Stef napisał
  Bez przesady....baze mają dużo lepsza niż niektóre kluby.. grupę młodzieżową mają. Szatnie są prysznice też... więc o to bym się nie martwił... To nie 4 liga tylko A klasa..

 • . napisał
  Tabele zatwierdzone, ale licencje na A-klasę jeszcze nie zatwierdzone. Na razie Orły są przewidziane do awansu.

 • Stef napisał
  Orły z awansem , są oficjalnie zatwierdzone tabele, i pod nimi ktoś awansował. Więc Orły dzięki wycofaniu się Stali II grają w A klasie.

 • KKS napisał
  Orły z możliwością awansu do A-klasy

 • die beste kombi heise Avant napisał
  LZPN i Brzoza napuścili wirusa i nas oszukali żebyśmy nie awansowali , a Błaziak dochodził do szczytowej formy. Śmiech.

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości