Orły w A-klasie, początek ligi w Janowcu

Orły w A-klasie, początek ligi w Janowcu

Po kilku tygodniach niejasności i zawieszenia seniorskiej drużyny kazimierskiego klubu między klasami B i A, lubelski związek rozstrzygnął dziś ostatecznie o naszej przyszłości, umieszczając Orły po przyznaniu stosownej licencji wśród A-klasowców z grupy drugiej. Niebiesko-żółci uzyskali promocję dzięki rezygnacji z przeskoku na wyższy szczebel – przy okazji w ogóle rozwiązano zespół – rezerw poniatowskiej Stali. Awanse przyznano również wicemistrzom trzech pozostałych grup klasy B. Tym samym w sezonie 2020–21 wszystkie trzy grupy klasy A będą liczyły po 16 zespołów. Z rywali z którymi mierzyliśmy się w poprzednich rozgrywkach w nowych terminarzach nie pojawił się Puławiak oraz Jaworzanka (ta wycofała się jeszcze w styczniu).

 Kończąc kwestię jesiennej rywalizacji 2019, po wprowadzeniu zmian w regulaminie ewoluowała tabela zakończonych rozgrywek. Po uznaniu, w przypadku równej liczby punktów, wyższości bilansu bramek nad bezpośrednie starcie w przypadku, gdy zagrano ze sobą tylko raz, Poraj spadł z szóstego na ósme miejsce, a jego lokatę zajęły ósme dotąd Cisy. Puławianie pozostali na siódmej pozycji. Podobnie w lidze trampkarzy młodszych, którą nasi piłkarze ukończyli na drugim miejscu, tylko o punkt za mistrzowskim Dysem; to Kamionka jest teraz piąta, a Powiślak szósty.

 Królem strzelców naszej grupy klasy B został zatem Albert Kuś z Serokomli (16 trafień, o jedno więcej od Mirosława Hajduka z Garbarni II i Bartłomieja Hemperka z Orłów).

 Wkrótce przedstawimy wyniki gier sparingowych, jakie piłkarze trenera Marcina Lewtaka rozegrali w ostatnich tygodniach. W niedzielę 12 lipca o godzinie 11:00 zagramy na swoim boisku z LKS Poniatowa Wieś, a najbliższe oficjalne spotkanie kazimierzan zaplanowane jest na 26 lipca w rozgrywkach Pucharu Polski.

  

A poniżej rozpiska piętnastu jesiennych meczów mistrzowskich naszego zespołu:

15.08 – Serokomla Janowiec (wyjazd)

19.08 (środa) – KS Drzewce (dom)

22.08 – LKS Skrobów (w)

29.08 – Hetman Gołąb (d)

05.09 – Kadet Lisów (w)

12.09 – Amator Leopoldów-Rososz (w)

19.09 – KS Góra Puławska (d)

26.09 – GLKS Michów (w)

03.10 – Wawel Wąwolnica (d)

10.10 – BKS Bogucin (w)

17.10 – Draco Kowala (d)

24.10 – Żyrzyniak Żyrzyn (w)

31.10 – Wodniak Piotrawin-Łaziska (d)

07.11 – Wilki Wilków (w)

11.11 (środa) – Gabaryty Dęblin (d)

   

 Tak więc po raz pierwszy w historii będziemy mieli okazję zmierzyć się z Kadetem Lisów i LKS Skrobów; oba te zespoły dołączyły do grupy II klasy A zeszłego lata.

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości