Sezon inny niż inne

fotos z filmu promocyjnego LZPN

Po awansie Wodniaka do klasy A w 2013, zespół ten cały czas należał do ligowej czołówki. W tym sezonie radzi sobie jednak dużo gorzej i wicemistrz z poprzednich rozgrywek zmuszony jest walczyć o utrzymanie. Strach pomyśleć co by było, gdyby do formy strzeleckiej nie wrócił wychowanek Orłów, Mateusz Marcinkowski...

Najlepszy snajper Wodniaka przez ostatni miesiąc (pięć spotkań) zdążył już wbić 11 goli i dzięki temu jego klub wydostał się ze strefy spadkowo-barażowej. A przecież piotrawiniacy wiosnę zaczęli fatalnie, od trzech kolejnych porażek (w tym 0:6 z Hetmanem), a była to tylko kontynuacja passy z jesieni: łącznie dziewięć meczów bez wygranej (!) i sześć porażek z rzędu (!!) Teraz przyszły w końcu zwycięstwa, m.in. 8:0 z Wawelem i wręcz na wagę złota 4:2 z Amatorem. Przed tygodniem podopieczni Michała Kusia przegrali 1:2 w Stężycy.

W tabeli nasz niedzielny rywal zajmuje obecnie dziewiątą pozycję (ostatnią bezpieczną) z 23 punktami, siedmioma wygranymi, dwoma remisami i dziesięcioma porażkami, w bramkach 46:36. Spotkanie Wodniak - Orły poprowadzi sędzia Maciej Różyński (klasa okręgowa).

Bilans dotychczasowych meczów Orłów z Wodniakiem: 15 meczów, 6 wygranych Orłów, 2 remisy, 5 wygranych Wodniaka, bramki 30:25. Najwięcej trafień dla Orłów: 3 - Dudek, 2 - Popławski, Zawiślak, Miroński (nieznani autorzy 13 bramek!)

W XXII kolejce grają:

Hetman - Tęcza S, 14

Wawel - Amator N, 16

Serokomla - Mazowsze S, 12

Wodniak - Orły N, 16

Żyrzyniak - Wilki N, 17

Cisy - Drzewce N, 16

Czołówka klasyfikacji strzelców po XXI kolejkach:

25 - Mariusz Frączek (Hetman)

19 - Mateusz Marcinkowski (Wodniak)

15 - Kamil Kopeć (Drzewce)

13 - Rafał Dryk (Serokomla)