Spotkanie z mistrzem

Grzegorz Hermanowicz

I to dwukrotnym z rzędu - trzebieska Pogoń wygrywała rywalizację w naszej grupie B-klasy w sezonach 2011-12 i 2012-13. Z powodów organizacyjno-finansowych rezygnowała jednak z występów na wyższym szczeblu. W obecnych rozgrywkach Pogoniarze zajmują czwartą pozycję w tabeli; w niedzielę podejmą nasze Orły.

Ludowy Klub Sportowy Pogoń Trzebiesza funkcjonuje od roku 2000. Kibice w Trzebieszy, pomimo wspomnianych wyżej spasowań, pamiętają jeszcze A-klasę, w której drużyna ta grała w sezonie 2007/08. Po jego zakończeniu wycofała się z tej ligi i do dziś gra na najniższym poziomie. W trwającej obecnie rundzie trzebieszanie wygrali cztery mecze, a przegrali dwa (z Opolaninem i Poniatową). Strzelili 20 bramek, stracili 14. Zawodnikami opiekuje się Grzegorz Hermanowicz, znany z gry w poniatowskiej Stali, a nam z bramek, które przed dekadą wbijał Orłom w "okręgówce"... Jednym z najistotniejszych ogniw zespołu jest Marcin Adamczyk, który w poprzednich rozgrywkach zapisał na swym koncie 41 goli. W obecnych na razie 4.

Marcin Adamczyk

W VII kolejce grają (niedziela, 15):

Jaworzanka Rogów-GLKS Elżbieta

Pogoń Trzebiesza-Orły Kazimierz

KS Zaborze-Błękitni Kierz 15:30, w Karczmiskach

Tęcza II Bełżyce-LKS Poniatowa Wieś

Wisła Józefów-Victoria Wolica

Dąbrowiak Dąbrowa Wron.-LKS Wandalin

Czarni Puszno Godowskie-Opolanin II Opole Lubelskie

W sobotę tradycyjnie zaprezentują się młodsze grupy Orłów. O 15 w Nałęczowie z Cisami zagrają juniorzy, o 16 z tym samym rywalem na naszym boisku młodzicy.