Udana próba generalna "jedynki", wpadka "dwójki"

W środowy wieczór 3 sierpnia pierwszy i drugi zespół Orłów Kazimierz rozegrały kolejne tego lata spotkania kontrolne. Od 18:30 na bocznym boisku w Bochotnicy z prowadzoną przez naszego byłego zawodnika Mateusza Hinza ekipą juniorów młodszych Powiślaka Końskowola mierzyli się B-klasiści; godzinę później w Szczekarkowie rozpoczęło się spotkanie A-klasistów z Wilkami Wilków. Tylko gracze "jedynki" mogą mieć powody do zadowolenia...

Scenariusz meczu rezerw był w tym podobny do ich niedzielnej gry z pierwszymi Orłami, że dość długo udawało się im prowadzić, a potem utrzymywać wynik remisowy. W dalszej części to jednak znów rywale rozstrzygnęli pojedynek na swoją korzyść. Gospodarze gola otwierającego zdobyli w 8. minucie po trafieniu Jakuba Nastaja, któremu podawał Krzysztof Lasota. Końskowolanie odpowiedzieli na początku drugiej tercji, gdy piłkę do siatki skierował Adrian Próchniak. Nadzieję na zwycięstwo przywrócił Orłom czterdzieści minut później Krzysztof Giza, który wykorzystał zagranie od Nastaja. Niestety, w końcówce to Powiślak był skuteczniejszy i dzięki główkom Bartłomieja Kiełczewskiego i Bartosza Jawoszka mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Naszym zmartwień dołożyło złamanie ręki Tomasza Sikory II i kontuzja kostki Jacka Zyski; co gorsza naciągnięcie mięśnia dwugłowego uda leczy Michał Berliński.

Poziom gry obu zespołów był niby podobny, ale to jednak Mateusz Karaś miał wyraźnie więcej pracy od swojego vis-à-vis. Kazimierzanie w całym meczu wywalczyli tylko bodaj jeden-dwa rzuty rożne (rywale prawie dziesięć), a to nie jedyny mankament i przed kolejnym sprawdzianem ze Stacją Nałęczów (klasa B, grupa II), który zostanie rozegrany w sobotę o godzinie 18:00 w Nałęczowie, trzeba będzie spróbować odpowiedzieć sobie na pytanie, z czego to wynikało. Dzień wcześniej o godzinie 18:30 w Bochotnicy pierwszy w letnim okresie przygotowawczym mecz kontrolny zagrają juniorzy starsi Orłów. Ich rywalem będą... siedemnastolatkowie z Powiślaka.

Orły II Kazimierz – Powiślak Końskowola U-17 2:3 (1:0, 1:1)

Nastaj 8, Giza 73 – Próchniak 33, Kiełczewski 79 g, Jawoszek 84 g

Orły II: Karaś – J. Zawiślak, Miturski, Tusiński, Sikora – O. Kowalski, Grochowski, Krzysztof Lasota, Zyska, Nastaj – Giza. Grali ponadto: S. Mróz, R. Przychodzień, O. Wolski, Małecki, Fiuk, Lipnicki.

Widzów: ~20.

Grano 3 x 30 minut.

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

W Szczekarkowie w barwach Orłów wystąpiło kilku nowych zawodników, choć każdy z nich miał w przeszłości do czynienia z naszym klubem. Między słupkami widzowie ujrzeli Jakuba Niedzielę z Serokomli Janowiec (występ gościnny wobec braku własnych golkiperów na stanie), w lewej pomocy zagrał Damian Sulima (ex-trampkarz Orłów, potem krótko w Wiśle Puławy, po czym zrobił sobie długą przerwę od futbolu), a z ławki wchodzili jego brat Patryk (historia podobna jak u Damiana, we wspomnianych trampkarzach był czołowym strzelcem ligi) i Kamil Skocz (również wychowanek, w pierwszym zespole krótko wiosną 2018).

Wynik w 15. minucie otworzył Damian Miroński, który wślizgiem umieścił piłkę w bramce po dośrodkowaniu Patryka Urbasia z rzutu wolnego. Gospodarze wyrównali pięć minut później po wrzutce ze skrzydła w pole karne. W ostatnim kwadransie Wilki po przeprowadzeniu kontrataku zdołały objąć prowadzenie, ale na krótko – sześć minut przed końcem uderzeniem z dystansu po podaniu od Marka Błaszczaka popisał się Krystian Frąg i sparing zakończył się sprawiedliwym rezultatem 2:2. Nasi klubowi obserwatorzy, w tym trener Piotr Dobosz, byli zadowoleni z gry orlego zespołu. Był to prawdopodobnie ostatni mecz towarzyski głównego teamu KKS tego lata. Przed nami inauguracja sezonu 2022/23 – w niedzielę o godzinie 17:00 na naszym terenie powinniśmy zmierzyć się w pucharowej grze z Piaskovią Piaski.

Wilki Wilków – Orły Kazimierz 2:2 (1:1)

? 20, ? 78 – Miroński 15, Frąg 84

Orły: Niedziela – Błaszczak, zawodnik testowany I, Maciejczyk, Kamil Lasota – Nogas, Urbaś – Borowski, Niezabitowski, D. Sulima – Miroński. Grali ponadto: Frąg, Skocz, Dzikowski, P. Sulima, Kacper Lasota.