Wychodzenie z dołka

Liga nie zwalnia tempa, już pojutrze przyjdzie czas na pierwszą ratę zaległości z początku rundy. O mniej dla jednych i bardziej dla drugich cenne punkty toczyć się będzie walka na pięciu boiskach drugiej grupy A-klasy lubelskiej. O 17:30 w Bochotnicy zmierzą się drużyny Orłów Kazimierz i KS z Góry Puławskiej.

Góra zanotowała nadspodziewanie słabą jesień, zdobywając tylko 19 punktów i plasując się w drugiej połowie tabeli. W 2013 "Pomarańczowi" z nowym trenerem, Januszem Rybakiem, na ławce znów należą do najlepiej punktujących zespołów w stawce (pamiętajmy jednak, że najtrudniejszych rywali terminarz przeznaczył im na sam koniec) - do okazałych pogromów Puławiaka i Draco dorzucili trzy "oczka" z Bobrami, Porajem (walkower), remis z Garbarnią i porażkę 0:2 z Mazowszem. Historia przypomina, że "Oranje" są wyjątkowo niewygodnym przeciwnikiem dla kazimierzan...

Dotychczasowe mecze Orły - Góra:

2009/10: 0:0, 3:0 (walkower, na boisku 2:2)

2010/11: 1:3 (D. Miroński), 0:2

2011/12: 0:4, 1:2 (D. Matyjaszek)

2012/13: 2:2 (Rybkowski, R. Ciucias)

Bilans: 1 wygrana Orłów, 2 remisy, 4 wygrane Góry, bramki 7:11.

Zaległa XV kolejka (środa):

Mazowsze Stężyca-Amator Rososz-Leopoldów 3:2

Draco Kowala-Poraj Kraczewice 17