Wyniki Orłów 08-09 października

Ze zmiennym szczęściem grały orle zespoły w minionej serii gier.

Orlicy

Kolejne bezcenne doświadczenie zdobyli nasi orlicy. Tym razem w kolejnym turnieju grupy 3 rywalizowali w Rykach. Wyniki w tej kategorii wiekowej zgodnie z nowymi dyrektywami związkowymi nie są liczone. Stawia się na rozwój młodych graczy w oderwaniu od zbędnej w tym wieku presji związanej z rezultatem. Nasi najmłodsi adepci kopanej grają z turnieju na turniej coraz lepiej i pewniej. A najważniejsza jest przecież dobra zabawa.

Młodzicy

Nie wybiła Orłów z rytmu zeszłotygodniowa pauza (mecz z Ruchem Ryki przełożono). W domowym meczu z GKS-em Abramów kazimierzanie wygrali 10:1. Było to już ich czwarta dwucyfrówka w tym sezonie. Szans bramkowych dla naszych było mnóstwo - szwankowała jednak skuteczność. Łupem bramkowym podzielili się Janek Małecki autor 4 trafień (przez większość meczu grający na bramce), Antoni Zagozdon sprawca hat-tricka, Mikołaj Miturski, Błażej Sowa i ulubieniec publiczności Karol Godziszewski. Co ciekawe pierwsza połowa skończyła się skromnym prowadzeniem 2:1. Za tydzień młodzików czeka wyjazd do Nałęczowa.

Trampkarze

W sobotnim wyjazdowym spotkaniu Orły uległy w Bełżycom Unii 1:4. Mecz wbrew temu co wskazuje wynik był wyrównany. Do przerwy próby ataków jednych i drugich były dość mizerne. Niestety jeden poważniejszy błąd naszej defensywy skończył się utratą bramki. W drugiej połowie miejscowi szybko podwyższyli prowadzenie. Orły równie szybko zdobyły kontaktową bramkę. Było to piękne uderzenie z rzutu wolnego Michała Banaszka. Do końca spotkania próbowali jedni i drudzy. Orłom niewiele zabrakło po strzałach Filipa Mitury, czy Mateusza Górskiego. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego Unia skarciła nas dwukrotnie.

Juniorzy

Porażka 0:3 z Legionem Tomaszowice kosztowała naszych utratę pozycji lidera. Taki mecze gdy pomimo dużych starań nic nie wychodzi niestety się zdarzają. Osłabione kadrowo Orły  próbowały grać piłką, ale miejscowi utrudniali jak mogli im to zadanie.  Do przerwy tracimy dziwną bramkę po kontrze Legionu. W drugiej połowie nie udało się odwrócić losów meczu. Tomaszowice za to podwyższyli prowadzenie, a w dodatku świetne zawody zagrał ich bramkarz broniąc nawet strzały z kategorii "nie do obrony". W końcówce Orły rzuciły się na grającego w dziesiątkę rywala (czerwona kartka), lecz nic poza utratą kolejnej bramki to nie dało. W następnej kolejce mecz na szczycie z Turem Milejów. W Bochotnicy o 11.00.

Rezerwy  B- Klasa

Nie udało się naszym rezerwistom urwać punktów faworyzowanej Stacji Nałęczów. W sobotę Orły II przegrały na własnym boisku z jednym z pretendentów do awansu 1:4. Mecz rozstrzygnął się już w pierwszych 45 minutach. Napór gości i błędy w naszej obronie skutkowały utratą 3 goli. Po zmianie stron mecz się wyrównał a nawet to Orły nieznacznie przeważały. Goście podwyższyli prowadzenie na 4:0. Honorowe trafienie zaliczył Wojciech Starek po pięknym podaniu od Krzysztofa Gizy. Wojtek przeszedł tym samym do historii klubu jako najstarszy strzelec - 58 lat!!! Za tydzień szansa na przełamanie z Pogonią Trzebiesza.

A-klasa

Było zwycięstwo z wiceliderem jest i remis z liderem. Wychodzi na to, że Orłom niestraszne jest granie z najlepszymi drużynami w lidze! W meczu z Amatorem Leopoldów padł bezbramkowy remis. Po raz kolejny cierpliwość i konsekwencja w grze przynoszą efekty. To był cenny punkt. Chociaż mogło być piękniej gdyby nie pech Bartosza Nogasa, po którego uderzeniu głową piłka odbiła się od obydwu słupków bramki Amatora i ... nie wpadła gdzie trzeba. Nie ma co narzekać bo Orły opuściły wreszcie ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłą niedzielę wyjazdowe derby w Wilkowie (niedziela godz. 13.00).