Wyprawa do Wilczego Szańca

fot. Unia Wilkołaz

Cztery kolejki pozostały do zakończenia rundy jesiennej w lubelskiej okręgówce. Orły, chcące poprawić swoją niewesołą sytuację, punktów muszą szukać w każdym spotkaniu, a to najbliższe rozegrają w niedzielę w Wilkołazie...

Drużyna z Wilkołaza (mieniąca się LZS, a od 1977 LKS) była przed laty stałym elementem lubelskiego krajobrazu piłkarskiego. Nazwę klubu zmieniono po pewnym czasie na Unia i pod takim szyldem w 1996 awansował on z klasy wojewódzkiej do okręgowej. Spędził w niej pięć sezonów (najlepsze osiągnięcie to dwukrotnie szóste miejsce), a po spadku w 2001 przez kolejne osiem lat rywalizował w klasie A. Powrót do V ligi - jak się okazało, jedynie na rok - nastąpił w 2009, a po szybkim spadku kolejna promocja stała się faktem w 2012. Od tego czasu wiłkołazianie zajmowali w tabeli okręgówki kolejno dziewiąte, czternaste oraz piąte miejsce (2014-15). Niewiele gorzej jest i w obecnych rozgrywkach - po rozegraniu jedenastu spotkań podopieczni Kamila Miazgi są na szóstej pozycji z dorobkiem siedemnastu punktów i stosunkiem bramek 19 do 21. Zdarzało im się już męczyć ze słabszymi teoretycznie ekipami (1:1 z Iskrą, 1:3 z Tęczą, 2:1 z Wierzchowiskami), ale również skutecznie zabierać punkty potentatom (4:1 z Piaskovią, 1:1 z POM-em czy 4:1 z Wisłą II).

W szeregach unistów brak typowego egzekutora, ale strzelać i tak jest komu. Najwięcej ligowych trafień (trzy) mają na swoim koncie Wojciech Marzec oraz trener Miazga.

Niedzielny mecz Unii z Orłami poprowadzi Kamil Kowalski. Trzy godziny wcześniej swoje ostatnie w tym roku spotkanie rozegrają w Kocku nasi młodzicy.

Dotychczasowe mecze Orłów z Unią:

2000/01: 4:2 (Makarewicz, Grudzień, Migdal, Dudek), 2:1 (Dudek 2)

2009/10: 0:1, 3:3 (Pięta 2, Marcinkowski)

Bilans: 4 mecze, 2 wygrane Orłów, 1 remis, 1 wygrana Unii, bramki 9:7

W XII kolejce grają: