Zaczynamy od nowa

Fotka Natalii Pyszczak z marcowego wyjazdowego meczu Orłów Kazimierz z Hetmanem Gołąb, od lewej: Jakub Bonecki, Rafał Kamola, ?, Damian Miroński, Sławomir Kłys i Konrad Łukowski

Poprzedni sezon ligowych zmagań Orły Kazimierz zakończyły na przedostatnim miejscu w tabeli drugiej grupy klasy A. Wczoraj jednak – meczem Mazowsza Stężyca z Garbarnią Kurów – wszystko rozpoczęło się od zera. Na co pod dowództwem nowego trenera stać będzie w rozgrywkach 2022/23 bardzo odmłodzony niebiesko-żółty zespół?

Czytelnicy zapewne spodziewali się w tym miejscu tradycyjnej o tej porze roku wyliczanki przybyli-odeszli, ale o kwestiach personalnych w naszym zespole (czy może zespołach) oraz o letnich przygotowaniach napiszemy prawdopodobnie przed spotkaniem w Bogucinie. Dziś tylko najważniejsze informacje o pierwszym ligowym rywalu. W ostatnich tygodniach Żyrzyniak rozegrał trzy mecze towarzyskie i wszystkie wygrał (7:1 z Serokomlą Janowiec, 6:2 z Michowem i 7:2 z Laskowią Baranów). Jedynym zawodem była puchowa konfrontacja z Wisłą II Puławy, solidnie wzmocnioną zawodnikami z pierwszej drużyny (1:11, ale to mało przy wyniku 0:19, jaki osiągnęły z wiślakami w kolejnej rundzie Uniszowice). Do kadry dołączyło kilka nowych nazwisk, na czele z byłym orłem Konradem Łukowskim, poza tym młodzi Bartosz Abramczyk (Wisła Puławy), Jakub Kucharski (Hetman Gołąb) i bramkarz Karol Pawłowski (również Wisła).

NASZ NIEDZIELNY PRZECIWNIK – ŻYRZYNIAK ŻYRZYN

Nazwa klubu: Gminny Ludowy Klub Sportowy "Żyrzyniak"

Barwy: żółto-zielono-czarne

Data założenia: 1993 (zastąpił powstały w 1963 LZS Żyrzyn)

Adres: ul. Tysiąclecia 29, 24-103 Żyrzyn

Stadion: Boisko w Żyrzynie przy ul. Tysiąclecia

Prezes: Zbigniew Kowalczyk

Trener: Mariusz Abramczyk

Największy sukces: poziom piątej ligi, jeden sezon: 2006/07 (klasa okręgowa).

Sezon 2021/22: 5. miejsce w klasie A (grupa II), 26 meczów, 49 punktów, 16 wygranych, 1 remis, 9 przegranych, bramki 51-33, najlepszy strzelec – Tomasz Kamola (10 goli); 1/32 finału w Pucharze Polski, 2 mecze, 1 wygrana, 1 porażka, bramki 5-7, najlepszy strzelec – Mateusz Sułek (2 gole).

Sezon 2022/23: 1/64 finału w Pucharze Polski, 1 mecz, 1 porażka, bramki 1-11, najlepszy strzelec – Łukasz Kozak (1 gol).

Bilans meczów Orłów z Żyrzyniakiem: 20 meczów, 8 wygranych Orłów, 3 remisy, 9 wygranych Żyrzyniaka, bramki 43-57.

Bilans meczów Bochotnicy z Żyrzynem (rozgrywki LZS): co najmniej 2 mecze, rozstrzygnięcia nieznane.

Bilans meczów Orłów z Żyrzyniakiem (Orły gospodarzem): 10 meczów, 4 wygrane Orłów, 2 remisy, 4 wygrane Żyrzyniaka, bramki 22-24.

Najwyższe wygrane Orłów: 4:0 (14.10.2006, klasa okręgowa, dom), 5:1 (19.10.2014, klasa A, wyjazd), 5:1 (30.05.2015, klasa A, dom).

Najwyższa wygrana Żyrzyniaka: 7:0 (25.09.2011, klasa A, wyjazd).

Najwięcej meczów dla Orłów: 13 – Błaziak, 12 – D. Miroński, 11 – Miturski, M. Berliński.

Najwięcej meczów dla Orłów w bramce: 10 – Karaś, 4 – Lis.

Najwięcej meczów dla Orłów jako trener: 4 – J. Kleszczyński.

Najwięcej bramek dla Orłów: 7 – D. Miroński, 4 – B. Kleszczyński, 3 – Pyśniak, M. Berliński.

Sędziowie: Seweryn Sarna (klasa A; bilans w meczach Orłów 1-0-0) oraz Karol Gołębiowski (klasa A) i Mariusz Bolek (klasa B).

W I kolejce klasy A okręgu Lublin (grupa II) grają:

Mazowsze – Garbarnia 16:00 (1:4)

Wodniak – Serokomla 11:00

Wilki – Czarni 1947 11:00

Powiślak II – Hetman 15:00

Amator – Michów 15:30

Orły – Żyrzyniak 16:00

Draco – Bogucin 16:30

Nowy sezon ligowych rozgrywek miała dzisiaj rozpocząć grupa trampkarzy młodszych (do niedawna byli młodzikami starszymi), jednak ich zaplanowany na godzinę 11:00 domowy mecz grupy północnej II ligi wojewódzkiej z Opolaninem Opole Lubelskie – miał go poprowadzić sędzia Bolek – został przeniesiony na 7 września, na godzinę 17:00. Przyczyną powyższego jest poważny rozkład osobowy zespołu naszych rywali, na który opolscy działacze chcą odpowiedzieć przeniesieniem do tej drużyny zawodników z młodszych roczników, ale ogarnięcie tego musi chwilę potrwać... Do dużo większych zmian doszło w lubelskiej lidze juniorów starszych, z której wycofały się LKS Wierzchowiska i Piotrcovia Piotrków. Tym samym w nowym terminarzu zmagań każdy zagra z każdym aż po cztery razy. Nowy plan meczowy na rundę jesienną dla naszych 19-latków opublikujemy w najbliższych dniach.