Zapomnieć o traumie z jesieni

Poniatowianie na chwilę przed wrześniowym łupniem... Jak będzie teraz? (fot. LKS Poniatowa Wieś)

W trzeciej wiosennej kolejce ligowej - rozgrywanej w Wielkosobotni poranek - naszym Orłom przyjdzie zmierzyć się w wyjazdowym spotkaniu z drużyną Poniatowej Wsi. W pierwszej rundzie na naszym boisku "żółto-niebiescy" odnieśli okazałe zwycięstwo (aż 10:0) i z pewnością poniatowianie uczynią teraz wiele, aby zmazać plamę z jesieni...

Bieżący sezon jest dla naszego najbliższego rywala z pewnością najlepszym od dobrych kilkunastu lat, może nawet od spadku z A-klasy w 1998. Tylko trzy porażki (wszystkie w gościach, prócz klęski w Bochotnicy, również dwie przegrane w Opolu - 0:3 z Opolaninem i 0:2 z Elżbietą), żadnego remisu i 12 wygranych, w bramkach 43 do 28 - tylko 6 straconych u siebie.

Podczas zimowej przerwy zespół "ludowców" rozegrał szereg sparingów, w których zanotował następujące wyniki: 2:0 z KS Uniszowice, 2:6 ze wskrzeszonym Wawelem Wąwolnica, 2:5 z KS Zaborze, 3:2 z Draco Kowala oraz 1:2 z Tęczą II Bełżyce. "Żółto-czarni" w ostatnim czasie mierzyli się również z problemami personalnymi, spowodowanymi kontuzjami, kartkami i, jak to często bywa, życiem prywatnym zawodników. Wiosną, po porażce w doprawdy "męskim" meczu z "Elą", wywieźli komplet punktów z Krza (5:2) i nadal zajmują bezpieczną, póki co,od zakusów innych drużyn trzecią pozycję w tabeli. W tym ostatnim spotkaniu w trykocie LKS-u wybiegł na boisko po ponad dwuletniej przerwie "local matador", czyli Sławomir Muszyński, który wydatnie przyczynił się do sukcesu w starciu z Błękitnymi.

Dotychczasowe mecze Orły - Poniatowa Wieś:

1997/98: 3:0 (vo., przerwany w 70' przy 1:2), 1:0 (P. Świątek)

1998/99: 3:1 (P. Świątek, Dudek, Starek), 2:1 (M. Magnuszewski, Popławski)

2013/14: 10:0 (Dryk 3, M. Berliński 2, Lipnicki, D. Miroński 2, Wiśniosz 2)

Bilans: 5 meczów, 5 wygranych Orłów, bramki 19:2

W XVI kolejce grają (Wielka Sobota, 11):

GLKS Elżbieta-Błękitni Kierz

w Opolu

LKS Poniatowa Wieś-Orły Kazimierz

Victoria Wolica-Jaworzanka Rogów

LKS Wandalin-Pogoń Trzebiesza

w Janiszkowicach

Opolanin II Opole Lubelskie-KS Zaborze

Czarni Puszno Godowskie-Tęcza II Bełżyce

Dąbrowiak Dąbrowa Wron.-Wisła Józefów

-------------------------------------------------------------------

Równolegle do meczu w Poniatowej Wsi (a więc o godz. 11) nasi juniorzy młodsi w Bochotnicy podejmą Cisy Nałęczów. W spotkaniu jesiennym podopieczni Damiana Mirońskiego zwyciężyli w zdrojowym miasteczku miejscowych 6:1. Z kolei młodzicy będą już mogli skupić się na malowaniu pisanek.