Zmiana na ławce – Miroński za Lewtaka

Marcin Lewtak nie jest już trenerem Orłów Kazimierz. Dotychczasowy opiekun pierwszej drużyny kazimierskiego klubu zakończył pracę na tym stanowisku we wtorek 22 września. Dwa dni później zarząd klubu w porozumieniu z zawodnikami desygnował na jego następcę członka zespołu, Damiana Mirońskiego. Ma on prowadzić Orły do końca trwającej rundy jesiennej. Pierwsze spotkanie pod wodzą nowego szkoleniowca rozegramy w niedzielę w Michowie (godzina 13:00).

38-letni obecnie Lewtak przejął drużynę Orłów w maju 2018, początkowo w charakterze szkoleniowca tymczasowego. Pełnoetatowym opiekunem tej grupy został 16 sierpnia tamtego roku. Po sezonie 2018/19 Orły z przedostatniego, trzynastego miejsca w tabeli spadły do klasy B. Piłkarzom udało się odzyskać A-klasę w kolejnym roku (rozgrywki zakończono po rundzie jesiennej, a awans uzyskaliśmy z trzeciego miejsca, po wycofaniu się Stali II Poniatowa). W obecnych rozgrywkach Orły w siedmiu meczach nie zdobyły żadnego punktu.

Marcin Lewtak dowodził Orłami w 43 oficjalnych spotkaniach (41 w lidze, 2 w pucharze) – ich bilans to 10 zwycięstw, 2 remisy i 31 porażek (obie gry w PP przegrane). Strzelono w nich 85 bramek, stracono 150 (z czego w PP ten stosunek to 4-9). Procent zdobytych punktów ligowych spośród możliwych do zdobycia wyniósł 26,02%.

Damian Miroński jest doskonale znany wszystkim sympatykom Orłów, z krótkimi przerwami związany jest z naszym klubem równe 20 lat. W pierwszym zespole od 2007 rozegrał ponad dwie setki spotkań, ze 124 ligowymi trafieniami jest klubowym rekordzistą. Pracę szkoleniową z grupami młodzieżowymi Orłów 30-letni obecnie "Dymek" rozpoczął w 2012 i zakończył latem 2020. Wprowadził do futbolu ponad stuosobową grupę dzieci i młodzieży, a jego zespoły niemal zawsze rywalizowały o miejsca na podium okręgowych rozgrywek. Niedzielny mecz w Michowie nie będzie dla niego debiutem na ławce w seniorskiej kategorii – już wcześniej pięciokrotnie prowadził pierwszą drużynę Orłów. Po odejściu Janusza Kleszczyńskiego w maju 2018 dowodził nią tymczasowo najpierw samodzielnie (1:0 z Tęczą Bełżyce), a następnie w duecie z Lewtakiem (2:0 z Serokomlą), po czym przekazał mu kierowanie zawodnikami. Zastępował go potem podczas jego dyskwalifikacji za czerwoną kartkę (0:4 z Garbarnią, sierpień 2018) i wynikłych z innych przyczyn nieobecności (3:0 z Ciecierzynem w czerwcu 2019 oraz 5:3 z Jaworzanką w październiku 2019, oba w duecie z Mateuszem Hinzem).

Damian Miroński ze swoimi podopiecznymi, wicemistrzami Lubelskiej Ligi Młodzików Starszych, wiosna 2019

Trenerowi Lewtakowi w imieniu klubu i zawodników dziękujemy za ponad dwa lata pracy i zaangażowania w prowadzenie zespołu, a jego następcy gratulujemy i życzymy powodzenia.