Giganci biorą się za łby

fot. GLKS Michów (fb)

Drzewce, Hetman i Żyrzyniak – te trzy zespoły zdecydowanie odskoczyły reszcie stawki rywalizującej w II grupie A-klasy. Dużo bramek strzelają, mało tracą, punktów nie zgubił jeszcze żaden z nich. To się w niedzielę zmieni, gdyż "goliaci" po raz pierwszy w tym sezonie zmierzą się ze sobą, a konkretnie Żyrzyniak z Drzewcami...

W naszym obozie ważniejszy jutro będzie jednak mecz na innym "szczycie", tym tworzonym przez dwie najsłabsze drużyny, czyli Michów i Orły. Michowiacy z sezonu na sezon przechodzą regres formy i notowane obecnie wyniki są kolejnym potwierdzeniem tego trendu. Jedno zwycięstwo w siedmiu spotkaniach (5:2 w Skrobowie), a poza tym same porażki, co łącznie daje bilans bramkowy 12-28. W tabeli gorsze są tylko Orły, ale jeśli udałoby im się wygrać, to nastąpi zamiana miejsc... Trenerem Michowa nie jest już prowadzący zespół przez wiele lat (2013–2019) Łukasz Iwanek, a znany z kurowskiej Garbarni Tomasz Guz. Najskuteczniejszymi jego graczami w tym sezonie są Piotr Grenda i Łukasz Juchniewicz, obaj po trzy trafienia.

Trudno przewidzieć, co stanie się w niedzielę na michowskim boisku, nastroje u mających kłopoty kadrowe gospodarzy nie są najlepsze, goście wzmocnieni kilkoma nazwiskami i nowym trenerem liczą na sławny efekt nowej miotły. Warto przypomnieć, że Orły z Michowem nigdy nie wygrały, nawet uzwględniając mecze w rozgrywkach LZS.

Teraz kilka słów o wspomnianych nowicjuszach. W piątek do rozgrywek w barwach naszego zespołu uprawnionych zostało trzech zawodników. Są to Adrian Mróz (ur. 2000, w latach 2009–2018 zawodnik grup młodzieżowych puławskiej Wisły, raz zagrał w drużynie rezerw w klasie okręgowej, w minionym sezonie osiem gier w B-klasowym Puławiaku), jego ojciec Stanisław Mróz (ur. 1971, w latach 2013–2014 gracz Puławiaka, od 2015 do 2019 Leokadiowa, w minionym sezonie rozegrał sześć spotkań w klubie Bernarda Bojka) i Robert Grzyb (ur. 1991, w przeszłości kilka razy związany z Gryfią Mirów, krótko w pucharowej ekipie Strażaka Skarżysko-Kamienna, wreszcie w latach 2018–2020 ważne ogniwo gołębskiego Hetmana, dla którego zagrał w tym czasie 22 razy i strzelił cztery gole).

Spotkanie sędziować będzie Adam Ciupek (klasa okręgowa). Dotąd prowadził on przynajmniej pięć naszych spotkań, z czego dwa razy zwyciężyliśmy i trzykrotnie przegraliśmy. Po bokach biegać będą Kamil Reszka i Filip Zieliński.

Bilans dotychczasowych meczów Orłów z Michowem: 4 mecze, 1 remis, 3 wygrane Michowa, bramki 3-11. Najwięcej trafień dla Orłów: 1 – Hemperek, Pyra, Zawiślak.

W VIII kolejce grają (niedziela):

Amator – Góra Puławska 15

Michów – Orły 13

Wawel – Kadet 15

Bogucin – Hetman 15

Draco – Skrobów 15

Żyrzyniak – Drzewce 11

Wodniak – Serokomla 11

Wilki – Gabaryty 16

Czołówka klasyfikacji strzelców po VII kolejkach:

12 – Sławomir Kłys (Hetman)

11 – Michał Chwiszczuk (Drzewce)

10 – Marcin Paprocki (Drzewce)

8 – Mateusz Kamola (Drzewce)

7 – Patryk Turski (Wodniak)

Oba nasze zespoły dziecięce swoje spotkania ligowe rozegrają w niedzielę na swoim obiekcie: trampkarze o godzinie 13:00 z szóstym w tabeli Powiślakiem Końskowola (sędziuje Rafał Cięciara), a młodzicy o 16:30 z Mazowszem Stężyca (wyprzedza ono Orły o jedną lokatę i jest wiceliderem).