Znowu ruch w stawce

fot. Magda Piwońska

Przed trzema tygodniami zakończyły się rozgrywki w lubelskich klasach A.

W naszej grupie pierwsze miejsce oraz promocję do wyższej ligi osiągnęło – wreszcie, chciałoby się powiedzieć – Mazowsze Stężyca. W barażach o okręgówkę walczyły ponadto Drzewce, jednak okazały się słabsze od LKS Stróża (0:1 i 1:3). Z ligi spadły BKS Bogucin (w poprzednim sezonie zajął trzecie miejsce w tabeli grupy IV) i Serokomla Janowiec (biorąc pod uwagę skład personalny tego zespołu to już szczególne zaskoczenie), natomiast z klasy okręgowej wraca do nas spadkowicz – Garbarnia Kurów, która podtrzymała niechlubną passę kolejnych mistrzów naszej grupy.

Mamy w stawce rywalizującej w rozgrywkach 2018-19 aż trzech beniaminków: Wilki Wilków, Wawel Wąwolnica (oba powrót po roku) oraz Gabaryty Dęblin (debiut na tym szczeblu). W B-klasowym barażu swoich sił próbował także lokalny rywal Gabarytów, Czarni-Orlęta; okazali się oni jednak słabsi od Krzczonovii (2:4 i 1:1). Ligę opuścić ma też Tęcza Bełżyca, która przenosi się do grupy I – "kraśnickiej"; tego ruchu najbardziej żałują chyba Orły, tracimy niemal pewne sześć punktów...

Najskuteczniejszym zespołem minionych rozgrywek był ich zwycięzca i zdobywca 81 trafień, najrzadziej trafiała Góra Puławska (37 razy). Najlepsze na tyłach również Mazowsze (20 strat), najsłabszy Ciecierzyn (79). Królów strzelców było tym razem dwóch:

Klasyfikacja strzelców Klasy A grupy II:

24+1 – Mariusz Frączek (Hetman, od 2018 w Gryfie Policzna)

24 – Tomasz Sikora (Mazowsze)

18 – Mateusz Marcinkowski (Wodniak)

17 – Bartłomiej Kuszpit (Ciecierzyn), Jarosław Grykałowski (Drzewce)

16 – Marcin Paprocki (Drzewce)

15 – Michał Chwiszczuk (Serokomla), Mateusz Latusek (Michów)

Dla Sikory to już trzeci tytuł w karierze, wcześniej dwukrotnie zdobył najwięcej bramek w okręgówce, a było to w sezonach 2003-04 (Wisła Puławy) i 2009-10 (MKS Ryki).

Orły w sezonie 2017-18: 9. miejsce, 25 meczów, 31 punktów, 9 zwycięstw, 4 remisy, 12 porażek, bramki: 47:67 (bilans –20), 29 zawodników, 3 trenerów.

W Orłach najlepszy snajper bez zmian, ale życiowy wynik osiągnął Dawid Matyjaszek.

13 – Damian Miroński

10 – Dawid Matyjaszek

8 – Tomasz Zawiślak

3 – Michał Berliński, Bartłomiej Hemperek

Najszybsza bramka: Damian Miroński (3. minuta, 2:1 z Wodniakiem)

Asysty:

8 – Dawid Matyjaszek

5 – Damian Miroński

3 – Tomasz Zawiślak, Michał Berliński, Michał Pyśniak

Klasyfikacja kanadyjska:

18 – Damian Miroński, Dawid Matyjaszek

11 – Tomasz Zawiślak

6 – Michał Berliński

Żółte kartki:

9 – Amadeusz Żybura

7 – Damian Miroński, Michał Berliński

5 – Adam Skulimowski

Razem 48 napomnień, o trzy mniej niż w zeszłym sezonie.

Czerwone kartki:

3 – Amadeusz Żybura (ale jedna jako efekt dwóch żółtych)

Najwięcej minut na boisku:

2070 – Mateusz Karaś

2037 – Damian Miroński

1968 – Tomasz Zawiślak

1921 – Michał Berliński

1718 – Dawid Matyjaszek

Mecze z czystym kontem:

4 – Mateusz Karaś

Najwyższa frekwencja na trybunach: ~120 – Żyrzyn (Żyrzyniak – Orły 1:4) J

Najniższa frekwencja na trybunach: –30 – Garbów (Bogucin – Orły 4:0) J