Mateusz Olszak piłkarzem Lecha Poznań

Pozyskanie trzech zawodników z Bałkanów nie było wcale końcem ruchów transferowych Lecha w tym okienku transferowym - W dniu dzisiejszym udało nam się pozyskać na zasadzie transferu definitywnego Mateusza Olszaka. To jeden z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia, ma za sobą liczne występy w reprezentacjach młodzieżowych i teraz dołączy do kadry pierwszego zespołu Kolejorza - mówi Dyrektor Sportowy Lecha, Marek Pogorzelczyk.

Mateusz Olszak był testowany w tym sezonie w meczu Młodej Ekstraklasy z Polonią Bytom oraz spotkaniu Pucharu Ekstraklasy z Arką Gdynia w którym zdobył nawet bramkę. Swoją przygodę z piłką rozpoczął w zespole juniorów Hetmana Gołąb, potem trafił do Orłów Kazimierz Dolny, a od sezonu 2006/07 występował w Wiśle Puławy. W tym roku Olszak będzie obchodził 17 urodziny, do zespołu dołączy dopiero 2 marca, po powrocie ze zgrupowania młodzieżowej reprezentacji Polski.

źródło:lechpoznan.pl