Ostatniego gryzą psy

Dawid Paczka i jego podopieczni zastanawiają się jak wywieźć punkty z ul. Kazimierskiej (fot. Gabaryty Dęblin, fb)

Gabaryty, Michów, Orły – te drużyny grupy drugiej lubelskiej A-klasy spędzą przerwę zimową na miejscach spadkowych. Która z nich zakończy rundę jesienną na najmniej zaszczytnym, szesnastym miejscu? O tym może zdecydować jutrzejsze (godzina 13:00) spotkanie kazimierzan z dęblinianami.

Gabaryty po uzyskaniu w 2018 przepustki do klasy A zajęły dotąd w tej lidze ósmą i szóstą pozycję. Przed rokiem obejmujący stanowisko nowy prezes tego klubu Adam Słowicki wyznaczył cel, jakim jest zbudowanie w ciągu czterech lat zespołu na awans do klasy okręgowej. Życie jednak szybko i brutalnie zweryfikowało te oczekiwania, bowiem w rozgrywkach 2020/21 dęblińscy piłkarze zajmują dopiero czternaste miejsce w tabeli i są na drodze do awansu à rebours. W czternastu spotkaniach zgromadzili tylko osiem punktów, wygrając 2:1 w Michowie i 4:1 ze Skrobowem oraz remisując z Wodniakiem i Wilkami, najwyższe zaś porażki ponieśli z Bogucinem (0:6), Amatorem (0:5) i Hetmanem (1:8). Bilans trafień to 14-43, a więc tylko Orły mają słabszą ofensywę (jeden gol mniej). Najwięcej dla Gabarytów strzelił Damian Mirowski (cztery).

Po nieudanym starcie rozgrywek szkoleniowe stery zespołu przejął w sierpniu 28-letni Dawid Paczka, dobrze znany z występów w naszym klubie w latach 2012–2016. To jego pierwsza praca z dorosłymi piłkarzami (dotąd szkolił zespoły dziecięce), a wyzwanie jakiego się podjął nie należy do łatwych. Czy jutro znajdzie receptę na swój były klub?

Przypominamy, że zgodnie z odgórnymi rozporządzeniami stadion podczas spotkań ligowych jest zamknięty dla publiczności.

Po raz drugi nasz mecz poprowadzi sędzia Marcin Gawlik (klasa okręgowa), poprzednio czynił to w przegranym meczu w Skrobowie. Jego asystentami będą Paweł Bednarczyk i Kamil Reszka.

Bilans dotychczasowych meczów Orłów z Gabarytami: 2 mecze, 2 wygrane Gabarytów, bramki 4-8. Najwięcej trafień dla Orłów: 2 – P. Bulzacki, 1 – Miroński, Pyra.

W XV kolejce grają (środa):

Skrobów – Amator 12

Hetman – Drzewce 11 w Puławach

Kadet – Serokomla 13

Orły – Gabaryty 13

Góra Puławska – Wilki 12

Michów – Wodniak 12

Wawel – Żyrzyniak 14:30 w Puławach, boisko MOSiR

Bogucin – Draco 13

Czołówka klasyfikacji strzelców po XIV kolejkach:

20 – Marcin Paprocki (Drzewce)

17 – Sławomir Kłys (Hetman)