Piękna murawa szczekarkowskiego obiektu ostatnio rzadko bywa dla Orłów szczęśliwa (fot. fanpage BKS Bogucin)

W ostatnią sobotę na ligowe boiska powróciły drużyny rywalizujące w klasie A okręgu lubelskiego. W grupie drugiej liderem po pierwszej kolejce jest Wodniak, który wbił aż dziesięć bramek zespołowi z Kowali. Na otwarcie zmagań nie brakowało niespodzianek: Kadet wygrał w Nałęczowie 4:0, Michów w Górze Puławskiej 3:1, a Wilki na swoim terenie z Mazowszem 6:2. To właśnie na bardzo docenianym przez piłkarzy ze względu na doskonałą płytę boisku w Szczekarkowie Orły (przed tygodniem 0:2 z Hetmanem) spróbują wywalczyć pierwszą punktową zdobycz tego sezonu.

W najbliższych dniach na trybuny naszego stadionu zapraszamy kibiców w sobotę na godzinę 16:00. Wówczas rywalizację w dziesięciozespołowej grupie pierwszej lubelskiej ligi juniorów młodszych zainaugurują piłkarze trenowani przez Piotra Dobosza. Ich rywalem będzie Polesie Kock. Będzie to pierwszy mecz drużyny reprezentującej nasz klub w kategorii juniorskiej od jesieni 2014. Z kolei zaplanowany na niedzielę (godzina 12:00) wyjazdowy, historyczny debiut w wojewódzkiej lidze naszych młodzików młodszych prowadzonych przez Marcina Lewtaka z MUKS (Międzyszkolnym Uczniowskim Klubem Sportowym) Kraśnik został przesunięty na środę 1 września i godzinę 16:00. Na arbitra spotkania wyznaczono Pawła Drozda.

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Poprzedni sezon A-klasowych zmagań Wilki Wilków zakończyły na dziesiątym miejscu z 30 punktami na koncie (jeden więcej, niż Orły). Wilki odniosły siedem zwycięstw i poniosły czternaście porażek, zanotowały przy tym dziewięć remisów. Ich bilans trafień wyniósł 50-73. Latem kadra zespołu w zasadzie nie uległa osłabieniom, jedynym wnoszącym jakąś wartość dodaną zawodnikiem, który pożegnał się z Wilkami był Marcin Jurak (odszedł do Dąbrowiaka). Stosunkowo korzystnie wygląda lista nabytków: z GKS Niemce przybył Kasper Galant, z juniorów Opolanina Tomasz Popiołek, grę w piłkę wznowił po przerwie Norbert Gorgol (ex-Wisła Puławy), z Draco powrócił Dominik Daczka, a z Orłów przybyli Jakub Maciąg i Jacek Zyska (nasi byli zawodnicy nie znaleźli się w kadrze na pierwsze spotkanie ligowe). Kluczowym zdarzeniem letniego okienka było jednak to, iż już po raz trzeci piłkarzem Wilków został Mateusz Marcinkowski, od blisko dekady krążący między boiskami w Piotrawinie i Szczekarkowie i najwyraźniej nie mogący się definitywnie zdecydować na żadne z tych miejsc.

Wychowanek klubu z Kazimierza Dolnego wciąż prezentuje wysoką formę strzelecką, co udowodnił w ostatnią niedzielę w meczu z Mazowszem, zdobywając hat tricka (dwa gole wbił Krystian Kuś, a wynik domknął Kacper Głogowski). Podczas międzysezonowych przygotowań drużyna prowadzona niezmiennie przez trenera Marcina Zielińskiego przegrała z Unią Bełżyce 1:6, Tęczą Kraśnik 3:7, wygrała z Wodniakiem Piotrawin-Łaziska 3:0 oraz zremisowała ze Stacją Nałęczów 3:3. Nie są to wszystkie rozegrane przez nich spotkania, sparowali też na pewno z juniorami Wisły Puławy (wynik nieznany).

Wilki w niedzielę jako gospodarze będą "miękkim" faworytem, same bowiem różnice w klasie oponentów wydają się nieznaczne, czego dowodzić może choćby czerwcowe 2:2 przy ul. Kazimierskiej. Na naszą niekorzyść może w nie do końca wytłumaczalny sposób działać historia: na obiekcie w Szczekarkowie występujące jako goście Orły radziły sobie nieszczególnie, tylko dwukrotnie zwyciężając. Dużo lepiej szło im, gdy z powodu niedyspozycji klubowej areny podejmowały przeciwników na boisku pod Wilkowem jako gospodarze...

Sędzią głównym meczu Wilków i Orłów został wybrany Radosław Śliwka. Poprzednio prowadził mecz naszego zespołu jesienią 2019 i to na tym samym obiekcie, co teraz (wygrana z Jaworzanką). Jego pomocnikami w niedzielę będą Karol Antoń i Jakub Siedlecki.

Bilans dotychczasowych meczów Orłów z Wilkami (rozgrywki PZPN): 14 meczów, 5 wygranych Orłów, 3 remisy, 6 wygranych Wilków, bramki 24-32. Najwięcej trafień dla Orłów: 6 – Miroński, 4 – Berliński, 2 – Matyjaszek, Wanicki, Pyra.

Bilans meczów Piasta/Orłów z Wilkowem/Chodelką (rozgrywki LZS): 8 meczów, co najmniej 1 wygrana Orłów, co najmniej 1 wygrana Chodelki, bramki co najmniej 6-7.

Najbardziej przykre wspomnienie z wizyt Orłów na Gminnym Stadionie Sportowym, czyli aż 1:7 we wrześniu 2012 w beznadziejnym i spadkowym sezonie. O piłkę walczy autor honorowej bramki Rafał Wanicki (z lewej, w żółtym stroju), czemu przygląda się Adam Kruk (nr 10). Tyłem sędzia Piotr Kasperski, po prawej "w cywilu" trener Sebastian Świątek (fot. Wilki Wilków, futbolowo.pl)

W II kolejce grają:

Mazowsze – Michów S, 11

Kadet – Góra Puławska N, 17

Żyrzyniak – Cisy N, 16

Amator – Bogucin N, 15

Draco – Serokomla N, 16

Hetman – Wodniak S, 17 w Puławach, boisko KEN

Wilki – Orły N, 16

Czołówka klasyfikacji strzelców po I kolejce:

3 – Łukasz Juchniewicz (Michów), Mateusz Marcinkowski (Wilki)

2 – Artur Nowaczek (Wodniak), Bartosz Cięszczyk (Wodniak), Grzegorz Turski (Wodniak), Krystian Kuś (Wilki)