Zawiślak nie pozwala o sobie zapomnieć

Wczoraj wieczorem piłkarze Orłów Kazimierz na bocznym boisku przy ul. Kazimierskiej rozegrali swój pierwszy tego lata mecz kontrolny, przygotowujący zespół do seniorskich rozgrywek mistrzowskich w nowym sezonie. Był to jednocześnie pierwszy występ niebiesko-żółtych od momentu zatrudnienia ich nowego trenera.

W porównaniu do piątkowego otwartego treningu, w którym wzięło udział 35 zawodników, tym razem frekwencja w naszym zespole nie powaliła – w szatni pojawiło się tylko dwunastu graczy (w tym jeden testowany), co zmusiło Piotra Dobosza do zasilenia drużyny własną osobą. W kadrze gości było więcej, bo szesnastu piłkarzy, uzasadnione były zatem obawy, czy wytrzymamy kondycyjnie trudy tego spotkania. Łatwo nie było, ale goście okazali się jednak mniej wymagający niż się spodziewaliśmy.

Pierwszą tego lata bramkę dla Orłów zdobył niezastąpiony Damian Miroński, który w dziewiątej minucie otrzymał sprzed pola karnego podanie od Bartosza Nogasa i strzałem z niełatwej pozycji z boku szesnastki pokonał Damiana Wójcika. Końskowolanie na doprowadzenie do remisu czekali do początku drugiej połowy. Zaraz po wznowieniu gry po przerwie (co ciekawe, nie zmieniono połów i obie strony nadal atakowały te same bramki) wpuszczony na murawę niewiele wcześniej Tomasz Zawiślak zdecydował się na silny strzał z dystansu, po którym piłka wpadła w lewy górny róg naszej siatki. Kolejne gole nieliczna widownia obejrzała w ostatnim kwadransie meczu. Najpierw swoją drugą bramkę, tym razem po podaniu od Wojciecha Zachaja zdobył Miroński, a trzy minuty później to samo uczynił Zawiślak, omijając Mateusza Karasia uderzeniem głową z kilku metrów.

Remis dobrze oddaje boiskowe wydarzenia i poziom zaprezentowany przez obie strony. Jeśli chodzi o Orły, to jak na ten etap przygotowań nie było źle, martwi tylko mała liczba uczestników tego sparingu. Kolejny rozegrany zostanie w niedzielę, również o godzinie 19:00 i również na jednym z naszych obiektów. Rywalem Orłów będą... Orły II.

Orły Kazimierz – Powiślak II Końskowola 2:2 (1:0)

Miroński 9, 78 – Zawiślak 46, 81 g

Orły: Karaś – Kamil Lasota, Błaszczak, zawodnik testowany I, Kacper Lasota – Śpiewak, Nogas (47 Dobosz) – Bonecki, Tusiński (61 Miturski), Zachaj – Miroński.

Sędziował: Komorek.

Widzów: –20.