Błysk Kozaka uratował punkt Żyrzyniaka

Czwarty już kolejny ligowy remis stał się dziś udziałem piłkarzy z Żyrzyna. Na boisku przy Kazimierskiej podzielili się dziś punktami z miejscowymi Orłami, a wyrównujące trafienie uzyskali w jednej z ostatnich akcji meczu.

Spotkanie wizualnie nie należało do najładniejszych. Dużo chaotycznej gry górą, dużo niedokładnych zagrań i mała liczba klarownych sytuacji bramkowych – to widzieliśmy na boisku przede wszystkim w pierwszej połowie, ale i w drugiej nie było lepiej. Pierwszy do siatki trafił Dawid Matyjaszek klasowym uderzeniem ponad murem z rzutu wolnego. To już trzecie trafienie naszego kapitana w trzecim kolejnym meczu... Nasza defensywa miała w pierwszej odsłonie spore problemy z kryciem rywali, co mogło skutkować wyrównaniem stanu gry. Najbliżej tego byli jeszcze przy wyniku bezbramkowym; wtedy to mocny strzał z przed pola karnego oddał Cezary Wiejak (albo Karol Mikos?).

Gospodarze po zmianie stron nie wykreowali sobie zbyt wielu szans na poprawę wyniku, a w końcowej fazie gry wręcz niespecjalnie do tego dążyli. Żyrzyniacy starali się nieco bardziej, ale naprawdę groźnie w polu karnym Mateusza Karasia robiło się rzadko. Poważnym ostrzeżeniem dla Orłów była poprzeczka po uderzeniu Jacka Jastrzębskiego, ale chyba nie zostało potraktowane do końca poważnie: już w doliczonym czasie dośrodkowanie Jastrzębskiego z rzutu wolnego i zamykający akcję przy dłuższym słupku Karol Kozak huknął pod poprzeczkę, wymierzając miejscowym dotkliwą karę za minimalizm.

Rozgrywany kilka godzin wcześniej mecz kategorii orlik starszy pomiędzy drużynami obu klubów również zakończył się wynikiem 1:1 i również to żyrzyniacy byli tymi goniącymi po stracie gola ze stałego fragmentu...

Swój debiut w orlim zespole zaliczył dziś na lewej stronie obrony w pełnym wymiarze czasowym Jakub Maciąg.

Orły Kazimierz – Żyrzyniak Żyrzyn 1:1 (1:0)

Matyjaszek 22 w – K. Kozak 90+3

Orły: Karaś – Błaziak, Skulimowski, Miturski, J. Maciąg – Kubiś (46 Zawiślak), Tupaj (84 Zyska), Berliński, Hemperek (68 Ł. Maciąg) – Matyjaszek (k), Miroński.

Żółte kartki: Skulimowski (czwarta w sezonie – PAUZA), Zawiślak, Miroński, Błaziak – K. Kozak.

Sędziował: Drabik oraz Kamiński i Baran.

Widzów: ~100.