Ciągle pod górę

fot. KS Góra Puławska (fb)

Zmagający się z serią kontuzji i po mało komfortowym dla psychiki zawodników ciągu porażek zespół Orłów Kazimierz zmierzy się w niedzielę na swoim boisku z Górą Puławską.

Pomarańczowi po rocznej przygodzie z klasą okręgową (2016/17) trzy kolejne sezony spędzili w dole tabeli A-klasy, bijąc się o utrzymanie. W nowych rozgrywkach jest na razie wyraźnie lepiej, zespół trenera Michała Walendziaka (przejął ster w lutym od Kamila Trochyma) po odniesieniu trzech zwycięstw i doznaniu tyluż porażek (bilans goli 10-13) zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli. Największą bramkostrzelnością może się pochwalić Mateusz Próchniak (trzy gole).

Czy Orły w niedzielę stać będzie na sprawienie niespodzianki i zdobycie pierwszych w sezonie punktów? Mecz poprowadzi sędzia Kowalski (Kolegium Sędziów nie sprecyzowało który, ale zapewne niezbyt szczęśliwy dla nas Kamil – dotąd z jego udziałem dwa remisy i trzy przegrane Orłów). Rolę asystentów odegrają Kamil Reszka i Jakub Dąbrowski.

Bilans dotychczasowych meczów Orłów z Górą Puławską: 14 meczów, 4 wygrane Orłów, 3 remisy, 7 wygranych Góry Puławskiej, bramki 19-24. Najwięcej trafień dla Orłów: 4 – Miroński, 3 – Matyjaszek.

W VII kolejce grają:

Wilki – Amator N, 16:30

Gabaryty – Wodniak N, 12

Serokomla – Żyrzyniak S, 15

Drzewce – Draco N, 16

Skrobów – Bogucin N, 11

Hetman – Wawel N, 16 w Puławach

Kadet – Michów N, 16

Orły – Góra Puławska N, 16

Czołówka klasyfikacji strzelców po VI kolejkach:

12 – Sławomir Kłys (Hetman)

7 – Patryk Turski (Wodniak), Michał Chwiszczuk (Drzewce), Mateusz Kamola (Drzewce)

6 – Marcin Paprocki (Drzewce), Mateusz Łakomy (Drzewce), Robert Drozd (Bogucin), Adam Skulimowski (Wawel), Hubert Ligęcki (Skrobów), Karol Mikos (Żyrzyniak)

Również w niedzielę oba swoje spotkania ligowe rozegrają nasi młodzicy i trampkarze. Ci pierwsi zmierzą się o godzinie 13:00 w Kocku z Polesiem, a starsi dwie godziny później w Lublinie z silną Vrotcovią.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przypominamy, że Lubelski Związek Piłki Nożnej wprowadził liczne obostrzenia dla obserwatorów ligowych zmagań. Widzowie mogą zajmować tylko połowę przeznaczonych dla nich miejsc na trybunach z zachowaniem wzajemnego dystansu co najmniej 1,5 m (przewidziano określone wyjątki). Poruszając się po obiekcie muszą mieć zakryte usta i nos. Osoby nie przestrzegające wytycznych mogą być przez klub gospodarza usunięte z obiektu. Całkowity zakaz wstępu mają zorganizowane grupy kibiców drużyn przyjezdnych. W przypadku nie stosowania się do ww. zasad LZPN może podjąć decyzję o stałym zamknięciu stadionu dla publiczności. Kwestia spełniania wytycznych będzie kontrolowana przez sędziów i obserwatorów związkowych.