Czas na premierę młodzików

fot. garbarniakurow.pl

W ostatni weekend sierpnia będziemy mogli kibicować już dwóm z trzech drużyn, jakie w tym sezonie mają reprezentować nasz klub. W Kurowie seniorzy zagrają z Garbarnią, młodzicy starsi zaś – dotąd występowali jako ci "młodsi" – również na wyjeździe zmierzą się z drużyną MOSiR Lubartów.

Garbarze wpisali się w kilkuletni zwyczaj najlepszych zespołów naszej grupy A-klasy i po rocznej przygodzie z okręgówką wrócili na niższy szczebel. W minionym sezonie w 30 spotkaniach zdobyli 17 punktów (4 zwycięstwa, 5 remisów, 21 porażek, bramki 35:95) i zajęli ostatnie, 16. miejsce. Tego lata piłkarze prowadzeni przez trenera Roberta Mirosława wzięli udział w Pucharze Polski (1:7 z POM-Iskrą w pierwszej rundzie), rozegrali ponadto kilka gier towarzyskich (3:3 z Żyrzyniakiem, 8:0 z Hetmanem i 5:1 z Cisami). W spotkaniu I kolejki ligowej spadkowicz ograł na wyjeździe beniaminka z Wąwolnicy 4:1. W swojej kadrze Garbarnia ma trzech byłych graczy z Kazimierskiej (Artur Poniewierski, Kamil Kusyk, Paweł Wolszczak), w odwrotnej relacji znajduje się Mateusz Hinz.

Sobotni mecz poprowadzi jako główny sędzia Paweł Porębiak (poprzednio przed rokiem brał udział w naszym meczu z Górą – 1:2)

Bilans dotychczasowych meczów Orłów z Garbarnią: 12 meczów, 5 wygranych Orłów, 1 remis, 6 wygranych Garbarni, bramki 20:30. Najwięcej trafień dla Orłów: 2 – A. Kamola, reszta po jednym!

W II kolejce grają:

Wodniak – Hetman N, 13:30

Góra Puławska – Ciecierzyn S, 17

Drzewce – Michów N, 17

Garbarnia – Orły S, 16

Gabaryty – Wawel N, 12

Błękitni – Wilki N, 17:30

Żyrzyniak – Amator N, 11

Czołówka klasyfikacji strzelców po I kolejce:

3 – Kamil Kopeć (Drzewce)

2 – Michał Staniak (Amator), Sławomir Kłys (Hetman), Wojciech Kosiorek (Michów), Marcin Paprocki (Drzewce), Damian Kopeć (Drzewce)

Trochę wcześniej, bo o godzinie 13:30 w Lubartowie swój pierwszy w tym sezonie mecz rozegrają nasi młodzicy starsi. Ich rywalem będzie MOSiR (w jedenastozespołowej lidze rywalizuje też inny klub z tego miasta, Orlik). Sędzią w meczu Orłów będzie Łukasz Lisiecki.