Czy Orły wreszcie strzelą?

Klubowa tarcza na chorągiewce w rogu boiska to rzadki widok na tym poziomie rozgrywek (fot. fanpage Michowa)

Orły Kazimierz to jedyny zespół naszej klasy A, który w bieżących rozgrywkach ligowych nie przywiózł z wyjazdów żadnego punktu. Co więcej, to również jedyny zespół, który nie zdobył ani jednego gola! Niemoc jaką nasi piłkarze prezentują na obcych boiskach obserwujemy już drugi sezon. Czy jutro w Michowie, na obiekcie położonym przy ulicy o wdzięcznej nazwie Magnoliowa, Orłom uda się nareszcie coś wywalczyć?

Od momentu przenosin do grupy drugiej lubelskiej A-klasy (2017) piłkarze GLKS z sezonu na sezon spisywali się coraz słabiej. Zaczęli od wysokiego, czwartego miejsca w tabeli, potem było dziewiąte, jedenaste i wreszcie w czerwcu tego roku oznaczające degradację czternaste. Pomocną rękę do podopiecznych trenera Tomasza Guza "wyciągnął" jednak LKS Skrobów, który w lipcu wycofał się z ligi. Tym samym michowiacy pozostali w klasie A, a na starcie nowego sezonu zaskoczyli wszystkich obserwatorów, ogrywając na wyjeździe Górę Puławską 3:1 (jedyna strata "oczek" przez lidera). Zremisowali potem bezbramkowo z Mazowszem i ograli 3:2 Kadeta, plasując się w ścisłym czubie zestawienia. W kolejnych pięciu spotkaniach wygrali już jednak tylko raz (4:1 z Draco), ulegając w tym czasie Żyrzyniakowi 0:3, Amatorowi i Hetmanowi po 2:5 oraz przy sztucznym świetle Wilkom 1:3. Dziesięć zgromadzonych punktów daje Michowowi dziesiąte miejsce ze stosunkiem trafień 15-20. Najlepszym strzelcem w ekipie jest Łukasz Juchniewicz, który choć zagrał tylko w połowie spotkań (obowiązki zawodowe), to zdobył już pięć bramek. Drugie tyle na koncie ma w rozgrywkach pucharowych, w których współdzieli nawet pozycję lidera!

Mecze Michowa z Orłami, za wyjątkiem jednego przypadku, zawsze były bardzo zacięte i o ich rozstrzygnięciu decydowały szczegóły. Niebiesko-żółci na terenie rywala na razie nie odnieśli zwycięstwa. Tej jesieni trener Guz kilka razy musiał dysponować dość wąską kadrą meczową z krótką ławką rezerwowych... Goście nastawiają się na zdobycie w dwóch najbliższych kolejkach kompletu punktów. Co wydarzy się w niedzielę w Michowie?

Arbitrem głównym jutrzejszego (godzina 12:00) meczu będzie Paweł Komorek (klasa okręgowa), asystentami Łukasz Drzewiecki (klasa okręgowa) i Mariusz Bolek. W meczach sędziowanych do tej pory przez Komorka Orły jeszcze nie przegrały, zakończyły się one jednym zwycięstwem i trzema remisami).

Bilans dotychczasowych meczów Orłów z Michowem: 6 meczów, 1 wygrana Orłów, 2 remisy, 3 wygrane Michowa, bramki 7-14. Najwięcej trafień dla Orłów: 2 – Miroński, Zawiślak, 1 – Hemperek, Pyra, Nachowicz.

Bilans meczów Piasta z Michowem (rozgrywki LZS): co najmniej 2 mecze, co najmniej 2 wygrane Michowa, bramki co najmniej 2-9.

Nasi piłkarze przed pierwszym w historii meczem z GLKS Michów (0:2). Po trójce sędziowskiej w składzie Karol Kowalski, Michał Filip (główny), Grzegorz Dejnek stoją od lewej: kapitan Marcin Kowalik, Marcin Miturski, Dawid Matyjaszek, Artur Tusiński, Krzysztof Lipnicki i Damian Miroński (sierpień 2017).

W IX kolejce grają:

Bogucin – Mazowsze S, 11

Cisy – Serokomla S, 16

Góra Puławska – Wodniak N, 11

Michów – Orły N, 12

Kadet – Wilki N, 15

Żyrzyniak – Hetman N, 11

Amator – Draco N, 15

Czołówka klasyfikacji strzelców po VIII kolejce:

10 – Pawło Semeniuk (Góra Puławska), Sławomir Kłys (Hetman)

8 – Grzegorz Turski (Wodniak), Mateusz Marcinkowski (Wilki), Mateusz Próchniak (Góra Puławska)

7 – Oskar Leszczyński (Serokomla), Robert Szmigiel (Serokomla)

6 – Mateusz Jakubiec (Amator), Dawid Bartoś (Draco)

Tym razem oba nasze zespoły dziecięcy i młodzieżowy swoje mecze ligowe rozegrały w sobotę. Juniorzy o godzinie 15:00 mieli zmierzyć się w wyjazdowym pojedynku z wymagającym KS Ciecierzyn, młodzicy zaś o godzinie 14:00 podjęli uznaną firmę, Górnika II Łęczna (sędzią Seweryn Sarna). A jak im poszło – o tym w relacji kierownika tych zespołów.