Dobre tylko punkty

Bartek Hemperek pokazuje sędziemu i kolegom jakim butem ukąsi dzis rywali

Orły Kazimierz po niezbyt dobrym meczu pokonały dziś w Szczekarkowie ostatni zespół w tabeli klasy B, Jaworzankę Rogów 5:3. Gości, ledwie w 12.osobowym składzie, w zastępstwie nieobecnego trenera Marcina Lewtaka poprowadził duet Mateusz Hinz-Damian Miroński.

Spotkanie doskonale zaczęło się dla miejscowych, którzy już w 2. minucie wyszli na prowadzenie po błędzie naszego obrońcy i mocnym strzale z dystansu Michała Czajki w lewe okienko bramki Leszka Lisa. Pierwsze 25 minut było wyrównane, Jaworzanka krótkimi momentami nawet przeważała, a niektórzy z graczy gości sprawiali wrażenie półżywych. Zmieniło się to dopiero po bramce Bartłomieja Hemperka w 28. minucie (zgrywał Michał Berliński), gdy Orły nareszcie zaczęły prowadzić grę. Za zmarnowaną wcześniej doskonałą okazję zrehabilitował się w doliczonym czasie pierwszej odsłony Tomasz Zawiślak (podanie Hemperka) i na przerwę schodziliśmy z minimalnym prowadzeniem.

W drugiej połowie niebiesko-żółci chcieli jak najszybciej rozstrzygnąć losy pojedynku i szybko przejęli kontrolę nad wydarzeniami, czego dowodem był gol Damiana Mirońskiego z rzutu karnego i celna główka Hemperka po rzucie wolnym wykonanym przez Zawiślaka. Niestety, wysokie prowadzenie chyba uśpiło naszych graczy i w ich poczynania wkradł się chaos. Wykorzystał to Mateusz Żuber, który przybliżył swoich na kontakt z rywalem: za pierwszym razem przy rzucie wolnym zaspali nasi obrońcy, a później w polu karnym ręką zagrał Jakub Maciąg. Rogowiacy nie mieli jednak argumentów, aby spróbować doprowadzić do remisu, a w doliczonym czasie gry swojego hat-tricka skompletował najskuteczniejszy w tym sezonie nasz zawodnik. Znów wrzucał "Mietek", z kornera tym razem.

Jaworzanka Rogów – Orły Kazimierz 3:5 (1:2)

Czajka 2, Żuber 76, 83 k – Hemperek 28, 56 g, 90+1 g, Zawiślak 45+1, Miroński 49 k

Orły: Lis – Maciąg, Rak, Żybura (k), Błaziak – Hinz – Borowski (68 T. Bulzacki), Hemperek, Miroński, Zawiślak – Berliński.

Żółte kartki: Czajka, Żuber – Berliński (czwarta w sezonie – PAUZA), Błaziak.

Sędziował: Śliwka oraz Staniszewski i Zalech.

Widzów: –100.