Dużo walki, mało punktów.

Młodzieżowe drużyny Orłów Kazimierz tym razem skończyły weekend ze słabszym dorobkiem niż przed tygodniem.

W sobotę w turnieju rozgrywanym na boisku Garbarni Kurów orlicy starsi zajęli 4 miejsce. Najpierw ulegli gospodarzom 0:2, później w tym samym stosunku okazali się gorsi od UKS Orlik Dęblin, by na koniec bezbramkowo zremisować z Żyrzyniakiem Żyrzyn. Był to wyjątkowy dzień dla Maura Peirsa obchodzącego 10 urodziny (Wszystkiego Najlepszego Mauro!!!). Za tydzień ostatni turniej pierwszej serii jesiennej odbędzie się w Bochotnicy (sobota godzina 10.00). Będzie to idealna okazja do podreperowania konta punktowego i pokazania się przed własną publicznością.

Garbarnia Kurów - Orły Kazimierz 2:0 (0:0)

Orły Kazimierz - DSP UKS Orzeł Dęblin 0:2 (0:0)

Żyrzyniak Żyrzyn - Orły Kazimierz  0:0

Orzeł Łaziska - Orły Kazimierz 0:3 v.o.

Skład Orłów: M. Peirs- J. Żur, M. Włodek, M. Walencik, M. Zakiewicz, M. Kuś, M. Górski, P. Komsta, W. Syta, P. Araucz, M. Czapla, E. Pałac

Tabela turnieju:

1. DSP UKS Orlik Dęblin    10      12:1

2. Garbarnia Kurów              8       8:3

3. Żyrzyniak Żyrzyn             5        5:8

4. Orły Kazimierz               4        3:4

5. Orzeł Łaziska                  0        0:15

Tabela cyklu:

1. DSP UKS Orlik Dęblin      22      26:2

2. Garbarnia Kurów              15      17:6

3. Orły Kazimierz                  9      11:6

4. Żyrzyniak Żyrzyn               9      13:11

5. Orzeł Łaziska                   0        1:43

- Orka Kluczkowice wycofała się z rozgrywek.

W meczy trzeciej kolejki Lubelskiej Ligi Młodzików Młodszych Orły Kazimierz przegrały w niedzielne południe na własnym boisku z Wisłą Puławy 1:3. Mecz był bardzo wyrównany i jak stwierdził sędzia pojedynku stał na niezłym poziomie. Pierwsza połowa należała do Orłów. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Dominika Mirońskiego celną główką popisał się najlepszy strzelec drużyny Wojciech Zachaj. Była to jedyna bramka strzelona w tej części meczu pomimo kilku dobrych prób gospodarzy. Wisła próbowała się odgryzać lecz dobrze w bramce spisywał się Piotr Bieniek. W drugą połowę lepiej weszli przyjezdni. Szybko wyrównali wykorzystując nieporozumienie w szykach obronnych Orłów. Gospodarze ruszyli do zmiany rezultatu lecz to goście wykazali się skutecznością podwyższając wynik na 2 (błąd bramkarza) a później na  3 (problematyczny rzut karny) do1. Nasi chłopcy pomimo ambitnej walki i dogodnych sytuacji nie zdołali już odwrócić losów spotkania. Być może decydująca rolę odegrała wąska ławka rezerwowych (jedna zmiana) przy bogactwie zmienników drużyny gości. Za tydzień szansa na poprawę rezultatu w meczu z Powiślakiem w Końskowoli.

Orły Kazimierz - Wisła Puławy 1:3 (1:0) Bramka W. Zachaj

Skład Orłów: P. Bieniek- B. Dzikowski, K. Lasota, M. Włodek, S. Podrażka, D. Miroński, J. Ścibior, M. Żur, W. Zachaj, H. Grzegorczyk