Kto na ostatnim?

Kto na ostatnim?

fot. KS Góra Puławska (fb), jeszcze w wydaniu zeszłorocznym

Po wysokiej porażce z Hetmanem Orły wróciły na ostatnią, czternastą pozycję w tabeli. W spotkaniu kończącym rundę jesienną nasi piłkarze zmierzą się na wyjeździe z Górą Puławską, a więc z drugą od końca drużyną w stawce.

 Awans do klasy okręgowej w sezonie 2015–16 okazał się początkiem sportowych problemów pomarańczowych – najpierw szybki powrót w słabym stylu do A-klasy, a potem walka do ostatniej kolejki o uniknięcie degradacji do najniższej z lig. Dzięki remisowi w Bogucinie w XXVI kolejce zeszłego sezonu Górze udało się utrzymać, lecz ich obecna sytuacja znów jest niewesoła. Prowadzony od lipca przez jedną z ikon klubu, Kamila Trochyma zespół po dwunastu seriach gier ma na swym koncie ledwie 8 punktów zdobytych za 6:1 z Ciecierzynem, 3:0 z Wodniakiem, 0:0 z Błękitnymi oraz 2:2 z Żyrzyniakiem, reszta to osiem porażek, a łączny bilans trafień wynosi 16–27. Najczęściej dla Góry strzelali Damian Kułagowski (4) i Wojciech Woźniak (3).

 W przypadku zwycięstwa jednej ze stron i braku wygranej Wodniaka w Ciecierzynie, opuści ona na okres przerwy zimowej strefę spadkową. Remis sprawi, że i Góra i Orły spędzą kilka miesięcy w "czerwonym" rejonie tabeli.

 Mecz jako sędzia główny poprowadzi Michał Banaszek i będzie to jego czwarty występ w naszych spotkaniach (dotąd zwycięstwo i dwie porażki, w tym jedna z GP).

Bilans dotychczasowych meczów Orłów z Górą: 12 meczów, 3 wygrane Orłów, 3 remisy, 6 wygranych Góry, bramki 14:20. Najwięcej trafień dla Orłów: 2 – Miroński, Matyjaszek.

 

W XIII kolejce grają (niedziela):

Ciecierzyn – Wodniak 13

Hetman – Michów 13 w Puławach

Góra Puławska – Orły 13

Drzewce – Wawel 13

Garbarnia – Wilki S, 13

Gabaryty – Amator 12

Błękitni – Żyrzyniak 13:30

 

Czołówka klasyfikacji strzelców po XII kolejce:

12 – Marcin Paprocki (Drzewce),

11 – Damian Kopeć (Drzewce),

10 – Wojciech Kosiorek (Michów), Mateusz Marcinkowski (Wilki),

9 – Damian Mirowski (Gabaryty), Damian Masiczak (Amator), Kamil Kopeć (Drzewce).

Komentarze

Dodaj komentarz
  • michowiak napisał
    kiedyś musi być lepieP Pozdrowienia

  • Roger pereiro napisał
    "Odwróć tabelę, Kazimierz w końcu na czele!!! ..." No i proszę, jak to się SUPER ułożyło, że w ostatniej kolejce rundy dojdzie do hitowego można rzec "starcia jesieni". Wypada z tego miejsca wszystkich zaprosić na ten wyjątkowy mecz - świetny spektakl, wielkie emocje i chyba tłumy widzów na spotkaniu GWARANTOWANE! Spotkają się dwa "GODNE" siebie zespoły. Zapowiada się super widowisko. Nie może Ciebie tam zabraknąć, tym bardziej w tak wyjątkowym czasie, jak 100-lecie Niepodległej Polski. Lepiej się trafić chyba nie mogło! xD

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości