Michowski patent

fot. GLKS Michów (fb)

W przedostatnim tej jesieni spotkaniu przed własną publicznością Orły Kazimierz podejmą zespół Michowa. Przeciwnika bardzo niewygodnego, gdyż wszystkie dotychczasowe mecze zakończyły się naszą porażką.

Piłkarze prowadzeni już od pięciu lat przez trenera Łukasza Iwanka w zeszłym sezonie zajęli najwyższe w historii, czwarte miejsce w tabeli. W obecnych rozgrywkach idzie im słabiej: zajmują obecnie dziewiątą lokatę z dorobkiem 10 punktów za trzy zwycięstwa i remis przy pięciu porażkach, bilans trafień 22–30. Ciekawe są zwłaszcza statystyki dotyczące bramek, bowiem 52 gole, które padły w spotkaniach michowiaków, plasują ich pod tym względem na drugim miejscu w lidze; więcej dzieje się tylko, gdy grają Drzewce (53 bramki), ale już trzecie są Orły (51). Czy w niedzielę szykuje się kolejna kanonada? Na pewno zęby ostrzy sobie na nią Wojciech Kosiorek, najlepszy strzelec Michowa i całej ligi...

Nasi goście w tej rundzie słabo radzą sobie na wyjazdach (ugrali tylko remis w czterech meczach), ale pamiętajmy że do tej pory z Orłami idzie im bezbłędnie – do dwóch zwycięstw z poprzedniego sezonu, w tym szczególnie dla nas bolesnego 6:1 w Bochotnicy, co przyczyniło się do odejścia naszego ówczesnego trenera Janusza Kleszczyńskiego, można doliczyć 3:0 i 6:2 z sezonu 1993–94 (jeszcze w ramach rozgrywek LZS, ale obecny GLKS nie utożsamia się z tamtą drużyną).

Mecz Orły – Michów poprowadzi jako sędzia główny Maciej Drabik (wiosną pojawił się w zremisowanym przez nas meczu z Żyrzyniakiem).

Bilans dotychczasowych meczów Orłów z Michowem: 2 mecze, 2 wygrane Michowa, bramki 1–8. Najwięcej trafień dla Orłów: 1 – Hemperek.

W X kolejce grają:

Wodniak – Gabaryty N, 13:30

Błękitni – Garbarnia S, 15

Żyrzyniak – Drzewce S, 15

Amator – Góra Puławska N, 15

Wilki – Hetman N, 14

Wawel – Ciecierzyn N, 14

Orły – Michów N, 15

Czołówka klasyfikacji strzelców po IX kolejce:

8 – Mateusz Marcinkowski (Wilki), Wojciech Kosiorek (Michów), Kamil Kopeć (Drzewce), Damian Kopeć (Drzewce), Marcin Paprocki (Drzewce),

7 – Damian Masiczak (Amator), Przemysław Figiel (Garbarnia).

W sobotę o godzinie 9:00 w Radawcu Dużym trzeci i ostatni turniej jesiennego "cyklu zamknięcia" jesiennych gier ligowych rozpoczną nasi orlicy młodsi, wiceliderzy swojej grupy po 10 z 15 spotkań. Do motorowych Piłkarskich Nadziei tracą trzy oczka, nad uzupełniającym podium Hetmanem Gołąb mają z kolei aż dziesięć punktów zapasu. Walczyć w Radawcu będą też Orlik Lubartów, Sygnał II i Sokół Konopnica, gospodarz zawodów. W niedzielę o godzinie 11:00 na naszym boisku młodzicy starsi zagrają z czwartym w stawce Powiślakiem Końskowola (traci on do nas trzy punkty). Sędziuje Rafał Cięciara.