Młodzicy pokazali pazury. Derby na remis.

W piątej kolejce lubelskiej ligi młodzików młodszych Orły Kazimierz zremisowały na własnym boisku z Puławiakiem Puławy 3:3. Mecz z faworyzowanym rywalem zapowiadał się na bardzo ciężki. Pierwsze minuty spotkania potwierdziły te obawy. Puławiak już po 6 minutach gry zadał dwa zabójcze ciosy. Pierwszy gol padł po strzale z rzutu wolnego, drugi po zespołowej akcji. Gospodarze na szczęście zdołali wybudzić się z głębokiego snu w jakim tkwili od pierwszego gwizdka sędziego i pokazali prawdziwy orli charakter. Olbrzymie zdeterminowanie i waleczność pomogły zepchnąć puławian do obrony. W 20 minucie rzut rożny wykonywany przez Dominika Mirońskiego celnym strzałem na bramkę zamienia Wojciech Zachaj. Cztery minuty później kolejny rzut rożny w roli głównej z tymi samymi aktorami. Dominik  centruje, a Wojtek piękną główką wyrównuje stan meczu. Do przerwy 2:2 i spore nadzieje na drugą połowę. Tą część spotkania z większym animuszem zaczęli gospodarze. Puławiak groźnie kontratakował. W 38 minucie meczu skutecznością błysnął  Michał Żur dając Orłom prowadzenie. Gra jednak się wyrównała. Najpierw znakomitą okazję zmarnowali gospodarze, później goście. W końcówce zarysowała się przewaga puławian, którzy postawili wszystko na jedną kartę ruszając do ataku. W 51 minucie rzut wolny dla Puławiaka. Egzekwujący go zawodnik wykorzystuje złe ustawienie muru i mamy znowu remis. Taki wynik utrzymuje się do końca spotkania. Reasumując po pełnym emocji, walki i zwrotów akcji meczu Orły zdobywają punkt (nie tracą dwóch).  Zawodnicy zasłużyli na duże pochwały za zostawienie zdrowia i serca na boisku.

Skład Orłów: P. Bieniek - D. Miroński, J. Żur, K. Lasota, S. Podrażka, B. Dzikowski, A. Pawłowski (debiut!!!), M. Żur, W. Zachaj, M. Włodek, M. Zachaj, ponadto M. Kuś, M. Walencik, H. Grzegorczyk, W. Syta, P. Araucz, M. Zakiewicz

Za tydzień 1 października mecz z Orlikiem Lubartów (Bochotnica godzina 11.00). Orlicy starsi wrócą do gry turniejem w Lublinie w najbliższą sobotę (grają jeszcze Champions Lublin, Sygnał Lublin, Krężnica Jara, Tęcza Kraśnik i Avenir Jabłonna).