Monaco z pod Poniatowej

Dąbrowiacy latem 2011 (fot.: OSiR Poniatowa)

Solidne przedsezonowe wzmocnienia miały sprawić, że zespół z ogona ligowej stawki przedostanie się w znacznie wyższe rejony tabeli. Życie boleśnie zweryfikowało jednak te plany i ekipa Dąbrowiaka po dziesięciu seriach gier zajmuje dopiero 11. pozycję w grupie. Nie zmienia to jednak faktu, że pozostaje drużyną nieobliczalną, na którą trzeba uważać...

Ludowy Zespół Sportowy Dąbrowie Wronowskiej to stary B-klasowy "wyjadacz", należący weń od wczesnych lat 90., z krótką przerwą na klasę C i ponownie na obecnym poziomie rozgrywkowym od 2004. Najbardziej udane sezony po pobycie w niższej lidze Dąbrowiak zaliczył w latach 2004-05 i 2011-12 (9. miejsce). W obecnych rozgrywkach zespół oparty na byłych graczach Stali Poniatowa (w kadrze bez trudu odnaleźć można również zawodników urodzonych w latach 60. - m.in. Ukrainiec Igor Stefankiw - a nawet 50.!) wygrał tylko trzy razy - z Tęczą 4:0, Wisłą 5:2 i Victorią 6:0. Cztery z siedmiu porażek poniósł w wymiarze jednobramkowym, dotkliwsze były przegrane z Elżbietą (3:6) i Czarnymi (2:5).

Orły z Dąbrową rywalizowały od jesieni 1993, z nią też zanotowały pierwszy w historii klubu bezbramkowy remis.

Dotychczasowe mecze Orły - Dąbrowa:

1993/94: 0:0, 2:1 (?, ?)

1994/95: ?, ?

1995/96: 1:2 (?), 1:1 (?)

1996/97: 3:1 (?, ?, ?), 4:2 (?, ?, ?, ?)

Bilans dostępnych wyników: 8meczów, 3 wygrane Orłów (co najmniej), 2 remisy (c.n.), 1 wygrana Dąbrowy (c.n.), bramki 11:7 (c. n.)

W XI kolejce grają (niedziela, 14):

KS Zaborze-GLKS Elżbieta Karczmiska

Tęcza II Bełżyce-Pogoń Trzebiesza

Wisła Józefów-Jaworzanka Rogów

Dąbrowiak Dąbrowa Wron.-Orły Kazimierz

Czarni Puszno Godowskie-Błękitni Kierz

Opolanin II Opole Lubelskie-LKS Poniatowa Wieś sobota, 13

LKS Wandalin-Victoria Wolica

Po raz ostatni tej jesieni na boisko w oficjalnym spotkaniu wyjdą kazimierscy juniorzy i młodzicy. Ci pierwsi w Górze Puławskiej spróbują zatrzymać niepokonanego lidera; drudzy w sobotę o 12 na naszym stadionie podejmą "czerwoną latarnię" rozgrywek, kurowską Garbarnię.