Pierwsza wygrana z A-klasowiczem

W rozegranym dziś okołopołudniową porą meczu towarzyskim beniaminek klasy A Orły Kazimierz pokonał na swoim boisku występującą na tym samym poziomie, lecz w innej grupie – w minionym sezonie dziewiąte miejsce w czternastozespołowej stawce – Poniatową Wieś 4:3. Poprzednim razem niebiesko-żółci zwyciężyli z rywalem z tego poziomu ligowego na początku marca i... również byli to poniatowianie (5:1).

Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył po indywidualnej akcji Amadeusz Żybura. Jako drugi celnie uderzył zastępujący dziś w roli głównodowodzącego nieobecnego trenera Marcina Lewtaka Damian Miroński (przy asyście Michała Błaziaka). Po przerwie drogę do siatki z dalszej odległości znalazł Bartłomiej Hemperek, a wiktorię Orłom zapewnił – z wykorzystaniem głowy obrońcy z Poniatowej Wsi – wprowadzony w końcówce Zbigniew Nowakowski.

Orły Kazimierz – LKS Poniatowa Wieś 4:3 (2:2)

Żybura, Miroński, Hemperek, Nowakowski – ?, ?, ?

Orły: Lis oraz Błaziak, Berliński, Guz, Miturski, Żybura, Bonecki, Hemperek, Matyjaszek, Lasota, Nachowicz, Miroński, Borowski, Nowakowski.

Widzów: –30.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Był to już ósmy sparing kazimierskiego zespołu seniorskiego po koronawirusowej przerwie. Udało nam się dotychczas ograć trzech B-klasowców, ale z ekipami z wyższej ligi trzykrotnie polegliśmy.

Najciekawszym wydarzeniem tych test-meczów był występ w spotkaniu z Puławiakiem Szymona Podrażki. Wychowanek Orłów, obecnie trampkarz wszedł między słupki wobec absencji Leszka Lisa i zanotował udany występ, nie ponosząc winy przy żadnej z trzech puszczonych bramek, a notując jednocześnie kilka udanych interwencji. Mamy nadzieję, że to tylko preludium wielu udanych meczów Szymona w pierwszym zespole. Co ważne, w momencie swego nieformalnego debiutu miał ledwie 14 lat i 5 dni, co czyni go najprawdopodobniej naszym najmłodszym zawodnikiem na murawie od przeszło dwudziestu lat...

Wszystkie poniższe spotkanie rozegrano w Bochotnicy:

Orły Kazimierz – SKS Leokadiów (klasa B) 7:1 (3:1) Starek (gościnnie), Hemperek (2), Matyjaszek, Bonecki, Zawiślak, Miroński

Orły Kazimierz – Wisła Puławy U17 3:0 Hemperek, Matyjaszek, Miroński

Orły Kazimierz – Żyrzyniak Żyrzyn (klasa A) 2:6 Matyjaszek (2)

Orły Kazimierz – Puławiak Puławy (klasa B) 7:3 Miroński (2), Borowski (2), Matyjaszek (2), Bonecki

Orły Kazimierz – KS Góra Puławska (klasa A) 2:4 Miroński, Hemperek

Orły Kazimierz – Garbarnia II Kurów (klasa B) 4:0 (1:0) Hemperek (2), Zawiślak, Miroński

Orły Kazimierz – Wawel Wąwolnica (klasa A) 0:2