Orły w Końskowoli po dziesięciu latach

Kontakty Orłów Kazimierz i Powiślaka II Końskowola były do tej pory tylko towarzyskie. Lipcowy sparing, w którym wzięli udział Kamil Lasota i Marek Błaszczak (obaj w bezrękawnikach) zakończył się remisem 2:2 (fot. powislak-konskowola.pl)

Choć pogoda nie sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, to piłkarze naszego klubu gromadnie wylegli na zielone murawy. W ten weekend w rozgrywkach mistrzowskich walczy rekordowe sześć zespołów reprezentujących Orły.

Jako pierwsze do walki ruszyły – w swym oficjalnym debiucie – orliki starsze, które w sobotę od godziny 10:00 mierzyły się w Kocku z miejscowym Polesiem, ryckim Ruchem i Puławiakiem Puławy. Od godziny 12:00 w Milejowie-Osadzie z Turem walczyli juniorzy starsi, a w rozpoczętym o godzinie 13:00 na bochotnickim obiekcie spotkaniu z Laskowią Baranów (sędzia główny: Bartosz Wawer z klasy A, asystenci: Paweł Komorek z klasy okręgowej i niesklasyfikowany Mariusz Kijanek) potykali się dorośli rezerwiści. W niedzielę niebiesko-żółci rozegrają dwa mecze – młodzicy starsi o godzinie 15:00 podejmą Piekiełko Przykwa, a pierwszy zespół ok. 60 minut później ruszy do boju w Końskowoli, stając naprzeciwko rezerwom Powiślaka.

Spotkanie z beniaminkiem będzie dla gości pierwszym na placu przy ul. Żyrzyńskiej od maja 2012, gdy udało im się urwać punkty walczącemu o awans do klasy okręgowej Powiślakowi pierwszemu (1:1). Dziś o jakąkolwiek zdobycz może być równie trudno co wtedy. Z końskowolskim zespołem B zaliczyliśmy dotąd sześć meczów testowych i ani jednego oficjalnego. Do premiery miało dojść jesienią 2019 na poziomie ósmej ligi, lecz latem tamtego roku ekipa rywali uległa rozwiązaniu. Bilans sześciu wspomnianych sparingów to trzy zwycięstwa Orłów, remis i dwie porażki, w bramkach 16-12.

NASZ NIEDZIELNY PRZECIWNIK – POWIŚLAK II KOŃSKOWOLA

Nazwa klubu: Klub Sportowy "Powiślak" w Końskowoli.

Barwy: żółto-niebieskie.

Data założenia pierwszego zespołu: 3 grudnia 1985 jako LZS Pożóg. 28 stycznia 1996 powstał GLZS Powiślak Końskowola; klub – KS Powiślak Końskowola – założono w 1999; nie przyznaje się on do starszych tradycji LZS Końskowola i Amazonki/Strażaka Końskowola.

Data założeniu drugiego zespołu: 2018.

Adres: ul. Lubelska 93, 24-130 Końskowola.

Stadion: Stadion w Końskowoli.

Prezes: Artur Suszek.

Trener drugiego zespołu: Artur Sułek.

Największy sukces drugiego zespołu: poziom siódmej ligi, jeden sezon: 2022/23 (klasa A).

Sezon 2021/22: 2. miejsce w klasie B (grupa II) i awans do klasy A, 24 mecze, 54 punkty, 16 wygranych, 6 remisów, 2 przegrane, bramki 69-15, najlepszy strzelec – Albert Bielawski (8 goli).

Sezon 2022/23: 3. miejsce w klasie A (grupa II), 3 mecze, 6 punktów, 2 wygrane, 1 przegrana, bramki 10-8, najlepszy strzelec – Rafał Szady (4 gole); 1/32 finału w Pucharze Polski, 2 mecze, 1 wygrana, 1 przegrana, bramki 4-3, najlepszy strzelec – Bartłomiej Kiełczewski (3 gole).

Bilans meczów Orłów z Powiślakiem II: nigdy ze sobą nie grali.

Sędziowie: Michał Mikulski (Top Amator C; bilans w meczach Orłów: 2-0-3) oraz Michał Zych (IV liga) i Bartosz Grzegorczyk (klasa A).

W IV kolejce klasy A okręgu Lublin (grupa II) grają:

Hetman – Czarni 1947 12:00

Serokomla – Amator 12:00