Zaczynamy w Garbowie

Wydział Gier Lubelskiego Związku Piłki Nożnej poinformował dziś o wynikach przeprowadzonego w piątek losowania 1/64 i 1/32 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgowym sezonu 2020–21. Los skojarzył nas z garbowskim Zawiszą (klasa B), który jako zespół z niższej ligi będzie gospodarzem spotkania zaplanowanego na niedzielę 26 lipca (godzina 18:00). Zwycięzca pojedynku zmierzy się dokładnie tydzień później w kolejnej fazie z lepszym z pary KS Uniszowice (klasa B) – Sokół Konopnica (klasa okręgowa).

Przed rokiem Zawisza i Orły odpadły już po pierwszym meczu: garbowiacy ulegli Garbarni Kurów po dogrywce 1:4, a kazimierzanie Mazowszu Stężyca 2:5. W listopadowym meczu ligowym między tymi zespołami piłkarze Marcina Lewtaka zwyciężyli 5:1. W jedynym pucharowym pojedynku, we wrześniu 2002 lepszy był jednak Zawisza (4:2).

Pary 1/64 finału PP na szczeblu okręgu lubelskiego (26 lipca, 18:00):

Victoria Rybczewice – Piaskovia Piaski (1)

Czarni Pliszczyn – Avia II Świdnik (2)

Ludwiniak Ludwin – Błękit Cyców (3)

KS Nasutów – Tęcza Bełżyce (4)

Piotrcovia Piotrków – Motor II Lublin (5)

Gabaryty Dęblin – Wisła II Puławy (12)

Żyrzyniak Żyrzyn – Mazowsze Stężyca (13)

Amator Leopoldów-Rososz – Ruch Ryki (14)

KS Drzewce – Serokomla Janowiec (15)

Draco Kowala – Wawel Wąwolnica (16)

Garbarnia II Kurów – Powiślak II Końskowola (17)

Iskra Krzemień – LKS Stróża (24)

Płomień Trzydnik Duży – Janowianka Janów Lubelski (25)

GLKS Polichna – LKS Kowalin (26)

Sprint Wierzchowiska – Ruch Popkowice (27)

(25) – wolny los

Pary 1/32 finału PP na szczeblu okręgu lubelskiego (4 sierpnia, 17:30): (1) – (3) (5) – (7) (4) – (8) (2) – (16) (9) – (10) (6) – (12) (13) – (15) (14) – (17) (11) – (19) (18) – (20) (https://orlykazimierz.futbolowo.pl)
W przypadku remisu rozegrana będzie dogrywka 2x15 minut, a w dalszej kolejności seria rzutów karnych. (https://orlykazimierz.futbolowo.pl)