Pierwsze punkty młodzików

W drugiej serii spotkań o mistrzostwo Lubelskiej Ligii Młodzików Młodszych Orły Kazimierz pewnie pokonały na wyjeździe Garbarnię Kurów 5:2. Mecz rozpoczął się od zdecydowanych ataków kazimierzan. Niestety w 5 minucie z pozoru niegroźna kontra miejscowych kończy się niepotrzebnym faulem w naszym polu karnym. Przegrywamy 0:1, ale atakujemy dalej. W 8 minucie w sytuacji sam na sam nieznacznie pomylił się Konrad Sowa. Chwilę później jedenastka dla Orłów za zagranie ręką obrońcy Garbarni. Pewnym egzekutorem Mateusz Górski. W 17 minucie Mateusz przestrzelił w idealnej sytuacji. Kazimierzanie wyszli na prowadzenie siedem minut później, gdy centrę Michała Banaszka świetnym strzałem z woleja na gola zamienił Konrad. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, a Orły kontrolowały boiskowe wydarzenia. Dość powiedzieć, że miejscowi poza rzutem karnym nie oddali w pierwszej części gry celnego strzału na bramkę strzeżoną przez Emila Pałaca.  Tuż po przerwie Orły zdominowały wręcz rywala. W 32 minucie na 3 do 1 z dystansu strzela Konrad Sowa (asysta Jakuba Podrażki). W 36 minucie świetne, długie podanie Emila do Mateusza i mamy 4:1. Komfortowe wysokie prowadzenie dało sposobność trenerowi Marcinowi Lewtakowi na rotację składem i sprawdzanie zmienników. Garbarnia natomiast pod koniec meczu szukała swoich szans na zmniejszenie porażki. Raz fantastycznie obronił Emil, drugi raz pomógł nam słupek. W odpowiedzi Bartek Niedźwiadek obsłużył Jana Małeckiego dograniem "w uliczkę". Janek położył bramkarza i zdobył kolejną bramkę dla Orłów. W ostatniej minucie rozluźnienie w naszych szeregach obronnych wykorzystali kurowianie. Wynik końcowy 5:2 dla gości. Cieszy rezultat jak i postępy w grze w młodych Orłów. Kolejny mecz już w środę w Bochotnicy o 16.00 z Gabarytami Dęblin. W sobotę z kolei mecz wyjazdowy w Kamionce - godzina 11.00.

Garbarnia Kurów - Orły Kazimierz 2:5 (1:2) Bramki: 5' karny, 60' - M. Górski 11' karny, 36', K. Sowa 24', 32', J. Małecki 51''

Skład Orłów: - E. Pałac - F. Mitura, M. Górski, P. Nowaczek, M. Piekoś, P. Kałdonek, J. Małecki, K. Sowa, M. Banaszek - D. Krawiec, M. Górecki, B. Niedźwiadek, J. Podrażka, K. Byszewski, M. Żurawski, B. Sowa