Uwaga na Kłysa!

fot. Hetman Gołąb (fb)

Po krótkiej przerwie piłkarze Orłów wracają do ligowej rywalizacji. Ich następnym przeciwnikiem będzie Hetman Gołąb, którego ugoszczą na swoim boisku w niedzielę o godzinie 17:00.

Jako pierwsi do walki ruszyli w ten weekend reprezentujący nasz klub młodzicy młodsi. Piłkarze trenera Marcina Lewtaka o godzinie 16:00 zmierzyli się dziś w Kurowie z miejscową Garbarnią, a na sędziego tego spotkania wyznaczono Bartosza Wawra.

Starszy z zespołów dowodzonych przez Lewtaka stanie pojutrze przed nie lada wyzwaniem. Po porażce ze zdecydowanie odstającymi od ligowej stawki Drzewcami (0:5) czeka go teraz rywalizacja z Hetmanem Gołąb, klubem którego ambicje również wykraczają poza klasę A. Zawodnicy i kibice z Gołębia czekają już na powrót z kilkuletniego wygnania do Puław i na nowy stadion, którego konstrukcja powoli wyrasta z ziemi... W minionym sezonie (czy właściwie rundzie, tej jesiennej) to właśnie Hetman zajął w tabeli drugie miejsce, przegrywając tylko z fantastycznymi rezerwami lubelskiego Motoru, a ubiegając drzewcan (w bezpośrednim pojedynku było 6:3 dla gołębian). Teraz, po zwyczajowym odpuszczeniu startu w Pucharze Polski, zawodnicy trenera Jarosława Gowina rozprawili się w lidze ze Skrobowem (6:0), Amatorem (3:2) i Kadetem (10:1). Jak widać, strzelają niemal tyle, co ich najwięksi rywale, ale na tyłach nie są już bezbłędni. W statystykach indywidualnych to jednak reprezentant hetmańskich jest górą – Sławomir Kłys wbił już dziewięć bramek i dystansuje się od goleadorów lidera.

Czy Orły staną się kolejną ofiarą "hetmana wielkiego"? Dobrze, że w składzie rywali od ponad roku nie ma już supersnajpera Mariusza Frączka, ale następców ma zacnych. Latem zespół wzmocniło trzech graczy z Drzewc i pięciu z Wisły Puławy (m.in. Damian Kopeć, Adrian Gawidziel, Sebastian Cieniuszek, Bartłomiej Kursa). O punkty będzie bardzo trudno, ale przydałoby się pierwsze ligowe trafienie naszego zespołu...

Niedzielny mecz posędziuje Kornel Dusiński – rok temu w meczu z jego udziałem ograliśmy Puławiaka, dwa tygodnie temu biegał na linii w Janowcu – a pomagać mu będą Mariusz Bolek i Ireneusz Witek.

Bilans dotychczasowych meczów Orłów z Hetmanem: 19 meczów, 8 wygranych Orłów, 5 remisów, 6 wygranych Hetmana, bramki 51-33. Najwięcej trafień dla Orłów: 6 – Starek, Berliński, Matyjaszek, 5 – Miroński, 3 – Dudek.

W IV kolejce grają:

Amator – Kadet N, 17

Orły – Hetman N, 17

Góra Puławska – Skrobów N, 17

Michów – Drzewce N, 13

Serokomla – Wawel S, 17

Bogucin – Gabaryty N, 15

Draco – Wilki S, 16

Żyrzyniak – Wodniak N, 16

Czołówka klasyfikacji strzelców po III kolejkach:

9 – Sławomir Kłys (Hetman)

6 – Mateusz Kamola (Drzewce), Marcin Paprocki (Drzewce)

5 – Patryk Turski (Wodniak), Mateusz Łakomy (Drzewce), Robert Drozd (Bogucin)

4 – Adam Skulimowski (Wawel)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przypominamy, że Lubelski Związek Piłki Nożnej wprowadził liczne obostrzenia dla obserwatorów ligowych zmagań. Widzowie mogą zajmować tylko połowę przeznaczonych dla nich miejsc na trybunach z zachowaniem wzajemnego dystansu co najmniej 1,5 m (przewidziano określone wyjątki). Poruszając się po obiekcie muszą mieć zakryte usta i nos. Osoby nie przestrzegające wytycznych mogą być przez klub gospodarza usunięte z obiektu. Całkowity zakaz wstępu mają zorganizowane grupy kibiców drużyn przyjezdnych. W przypadku nie stosowania się do ww. zasad LZPN może podjąć decyzję o stałym zamknięciu stadionu dla publiczności.Kwestia spełniania wytycznych będzie kontrolowana przez sędziów i obserwatorów związkowych.