Po pierwsze wyjazdowe zwycięstwo

Po pierwsze wyjazdowe zwycięstwo

fot. Piotr Siczek

Po dwutygodniowej przerwie piłkarze pierwszej drużyny Orłów wracają na ligowe boiska. Niedzielnym rywalem naszych będzie najsłabszy obecnie w lidze zespół Jaworzanki Rogów. Początek w niedzielę o godzinie 15:00 na domowym dla Jaworzanki obiekcie Wilków Wilków w Szczekarkowie.

 Rogowiacy od momentu reaktywacji w 2012 pozostają niezmiennym outsiderem klasy B, nigdy nie zajmując w tabeli miejsca wyższego, niż dziesiąte. W bieżących rozgrywkach nie zdobyli żadnego punktu – w bramkach 8-22 – i zamykają stawkę, choć w pojedynkach z Zawiszą (3:5), Porajem (1:2) i Stalą II (2:4) zdołali napsuć rywalom krwi. Orłom również mogą, dlatego nie możemy nastawiać się na łatwe zwycięstwo; nasze poprzednie starcia (ich bilans poniżej), choć kończyły się miłymi rezultatami, to kosztowały nas wiele nerwów.

 Najlepszym strzelcem zespołu prowadzonego przez trenera Mieczysława Bartosia jest Dawid Wosik z trzema trafieniami. W niedzielę nie zagrają na pewno Łukasz GajdaDominik Pluta, obaj są bowiem zawieszeni przez Wydział Dyscypliny. W kadrze Jaworzanki znaleźliśmy kilku naszych byłych zawodników: są to Krzysztof i Damian Budziszowie oraz Krzysztof Lasota. Tylko ten pierwszy osiągnął w Orłach pułap seniorski, zapisując w nim zresztą istotną kartę. Wśród naszych graczy barw klubu z Rogowa bronili w przeszłości Michał Błaziak, Jacek Zyska, Jakub Maciąg i Krzysztof Giza.

 Po raz pierwszy mecz Orłów poprowadzi jako sędzia główny Radosław Śliwka, na liniach pomogą mu Stanisław Staniszewski i Marcin Zalech.

Bilans dotychczasowych meczów Orłów z Jaworzanką: 2 mecze, 2 wygrane Orłów, bramki 11-2. Najwięcej trafień dla Orłów: 4 – Miroński, 2 – Berliński, Antoniak.

  

W VII kolejce grają (niedziela):

Dąbrowiak – Garbarnia II 11

Serokomla – Cisy 16

Jaworzanka – Orły 15 w Szczekarkowie

Stal II – Leokadiów 11

Poraj – Zawisza 11

  

Czołówka klasyfikacji strzelców po VI kolejkach:

7 – Mirosław Hajduk (Garbarnia II), Albert Kuś (Serokomla)

6 – Piotr Łucjanek (Serokomla)

5 – Bartłomiej Hemperek (Orły), Dariusz Wójcik (Leokadiów)

  

 Trampkarze Orłów kolejnych punktów poszukają w domowym spotkaniu z przedostatnim w tabeli rozgrywek GLKS Michów (niedziela, 11:00, zapraszamy!), a poprowadzi go po raz kolejny w meczach tego rocznika Rafał Cięciara. Orlicy natomiast, liderzy w swojej grupie, w sobotę o godzinie 10:00 rozpoczną drugi turniej trwającego obecnie cyklu na boisku w Milejowie-Osadzie.

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości