Popis Wojewódki

Nie ma końca passa porażek seniorskiej drużyny Orłów. Po wysokich przegranych z Wisłą i Wilkami dziś przyszło nam dostać "szóstkę" od Wikinga; aż cztery bramki wbił Orłom Mateusz Wojewódka. Na kolejny mecz kibice poczekają prawdopodobnie dwa tygodnie.

Dzisiejszy mecz odbył się według znanego nam doskonale schematu - wyrównana pierwsza połowa, marnowane doskonałe sytuacje i worek goli po zmianie stron. Przy pierwszej straconej bramce kazimierscy obrońcy po raz pierwszy (i nie ostatni) z konsekwencjami nie upilnowali Wojewódki. Potem przez 20 minut przeważały Orły, stwarzając poważne zagrożenie po rzutach rożnych i wolnych; piłka jednak za nic nie chciała wpaść do siatki; po jednej z akcji bramkarzowi gości futbolówka szczęśliwie odbiła się od ręki. Jeszcze przed przerwą po stałym fragmencie gry i obronie bramkarza wynik dobitką z bliska podwyższył Norbert Frączek.

Drugą połowę śmielej rozpoczęli żółto-niebiescy, nie przyniosło to jednak żadnego skutku, a w 55. minucie mecz się rozstrzygnął. Piłkę lecącą do bramki odbił Mateusz Karaś, ta spadła tuż obok niego, lecz zdezorientowany golkiper szukał jej po swojej drugiej stronie; pełną przytomność zachował za to Piotr Ciesielski i podwyższył na 0:3. Gra obu stron nieco się uspokoiła, choć przeważali goście, aż do 76. minuty, kiedy to Wojewódka przypomniał o sobie naszym obrońcom i wbił kolejnego gola. Uczynił to ponownie dziesięć i dwanaście minut później, pięknym strzałem z rzutu wolnego ustalając wynik na 6 do 0 dla Wikinga. Dobrze prowadzący zawody sędzia nie czekał nawet do 90. minuty i zakończył spotkanie.

Terminarz każe za tydzień jechać nam do Kurowa, lecz z powodów personalnych spotkanie może być przełożone.

Orły Kazimierz - Wiking Leśniczówka 0:6 (0:2)

Gole: Wojewódka 19', 76', 86', 88', Frączek 42', Ciesielski 55'.

Orły: Karaś - Miturski, Ciucias, Gembal, Tusiński - Lipnicki (75' Dusiński), Starczynowski, Paczka, Nastaj (84' Błaziak) - Wanicki, Miroński (75' Lubicki).

Wiking: Niezgoda - Kramek (56' E. Witek), Kuchta, Frączek, Madejek - Pyć, Dyć, T. Witek (60' Araucz), Radziejewski - Wojewódka, Ciesielski (75' Podgajny).

Żółte kartki: Wanicki, Tusiński.

Sędziował: Kalinowski oraz Kukuryk i Sachajko.