Pożegnanie z katem

Pożegnanie z katem

W ostatniej kolejce Amator nie wywiózł żadnych punktów z Piotrawina (fot. fanpage Amatora)

Po klęsce w Skrobowie pierwszą drużynę Orłów czeka w sobotę wyjazd do Rososzy, gdzie zostaną podjęci przez miejscowego Amatora, któremu w tym sezonie wiedzie się nieszczególnie.

 Poprzedni sezon piłkarze trenera Wojciecha Kryczki ukończyli w środku stawki, na siódmym miejscu. Teraz jest dużo gorzej i amatorzy plasują się na dwunastej pozycji z dorobkiem trzech punktów. W dotychczasowych spotkaniach pokonali tylko Kadeta (3:2), słabsi z kolei okazali się od Draco (3:5), Hetmana (2:3), Żyrzyniaka (0:3) i Wodniaka (0:2). Z Pucharu Polski odpadli po pierwszym meczu, remisując bezbramkowo z ryckim Ruchem i ulegając mu w rzutach karnych. Najwięcej goli na swym koncie ma Mateusz Jakubiec (trzy). Rososzanie mają zatem problem ze zdobywaniem punktów i z ich perspektywy nasze Orły wydają się dobrym rywalem na przełamanie.

 Arbitrem głównym tego spotkania będzie Łukasz Drzewiecki (sędziował nam dotąd dwa przegrane mecze, ostatnio w Garbowie), a asystentami Rafał Cięciara i Bartosz Wawer.

 Dla klubu z Leopoldowa i Rososzy to, co w sobotę najważniejsze wydarzy się jednak jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. Oficjalne pożegnanie z piłką i klubem zaliczą bowiem Daniel i Michał Walaskowie, Krzysztof Lipiec i ten, który na przestrzeni lat najbardziej dawał nam się we znaki, czyli Paweł Młot. W latach 2008–2018 pokonywał naszych bramkarzy aż jedenastokrotnie i chyba nie było drugiego takiego w żadnym zespole, który gnębiłby Orły równie często... Wszystkiego najlepszego na piłkarskiej emeryturze i niech nie zmienia zdania!

Bilans dotychczasowych meczów Orłów z Amatorem: 15 meczów, 7 wygranych Orłów, 2 remisy, 6 wygranych Amatora, bramki 45-37. Najwięcej trafień dla Orłów: 8 – Berliński, 7 – Miroński, 4 – Kusyk.

  

W VI kolejce grają:

Amator – Orły S, 15

Góra Puławska – Kadet N, 16:30

Michów – Hetman N, 13

Skrobów – Wawel N, 16:30

Bogucin – Drzewce N, 15

Draco – Serokomla N, 17

Żyrzyniak – Gabaryty N, 11

Wodniak – Wilki N, 11

  

 Drużyny dziecięce Orłów oba swoje spotkania rozegrają w ten weekend na swoim terenie. Młodzicy uczynią to w sobotę, a ich rywalem o godzinie 11:00 będzie MOSiR Lubartów. Trampkarze z kolei zmierzą się w niedzielę o godzinie 13:00 z GKS Niedźwiada.

Komentarze

Dodaj komentarz
  • modi napisał
    no i jest dwucyfrówa

  • modi napisał
    orły to po prostu czarna rozpacz

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości