Pozostało dziewięć szans

Pozostało dziewięć szans

Tak z gola na 2:1 w trzeciej minucie doliczonego czasu cieszył się w jesiennym meczu z Bogucinem Amadeusz Żybura (pierwszy z prawej). W rewanżu go zabraknie... (fotos z filmowego skrótu z fanpage'a BKS)

Dziewięć spotkań pozostało do rozegrania piłkarzom Orłów Kazimierz w sezonie 2021/22. W czterech z nich zmierzą się z rywalami z czołówki ligowego rankingu, w jednym z ekipą środka tabeli, w czterech innych zaś z bezpośrednimi przeciwnikami w desperackiej grze o utrzymanie. W ostatnią sobotę, a także dzień kwietnia Orły – najsłabsza drużyna w grupie jeśli chodzi o grę na wyjazdach (i nie tylko pod tym względem) – będą próbowały pierwszy raz w dziejach wygrać w Bogucinie.

 Piłkarze BKS zajmują nieco wyższą niż my jedenastą lokatę, którą daje im siedemnaście punktów za pięć zwycięstw (Draco, Wilki, Wodniak, Michów, Kadet) oraz dwa remisy (Serokomla, Draco), ponieśli ponadto dziesięć porażek, a różnica goli wynosi 25-46. Najlepszym strzelcem jest Damian Bilski (jedenaście trafień). Wiosną ich jedyną, jak na razie, zdobyczą jest punkt wywieziony z Kowali Drugiej (3:3), poza tym przegrali z Żyrzyniakiem 1:4, Hetmanem 0:5 i Wilkami 1:3. Boguciniacy od pewnego czasu kojarzeni są z tego, że bardzo słabo spisują się w delegacjach, obecnie z jedenastoma bramkami są też najmniej skutecznym zespołem na swoim boisku, ale pomimo tego ich dorobek punktowy z tych domowych spotkań nie jest taki zły. Orły z kolei na obcych stadionach trafiają najrzadziej ze wszystkich. Wspomnijmy też, że w tym sezonie jedynie Orły i Draco zdobyły mniej goli od Bogucina. Chyba szykuje się strzelecki festiwal...

 Bogucki Klub Sportowy jest jednym z trzech w stawce, który zimą dokonał zmiany głównego trenera. Andrzeja Bednarę, który został zawodnikiem Garbarni Kurów, zmienił związany ostatnio z LKS WIerzchowiska Michał Krzak. W ostatnich miesiącach do Abramowa odszedł też zawodnik Robert Zieliński, przybyli natomiast Jan Korpacki (Wierzchowiska), Adrian Hofman (Lublinianka) i Grzegorz Sołdaj (Błękitni Dys), treningi wznowili dwaj rekonwalescenci Wojciech Gembka i Arkadiusz Siewielec oraz wieloletni zawodnik BKS Jacek Włodowski.

 Jesienią, po obustronnie dramatycznym pod względem piłkarskiego poziomu meczu, ze zwycięstwa 2:1 cieszyły się Orły, w głównej mierze dzięki doświadczeniu Konrada Łukowskiego i ambicji Amadeusza Żybury. Dla wyznawców statystyki wynik nie był zaskoczeniem – w końcu nasz zespół w Bochotnicy z Bogucinem zawsze wygrywa. Odwrotnie rzecz się ma, gdy to BKS gospodarzy. Dokładając dla wzmocnienia teorii czasy LZS, grające przeciwko Bogucinowi w roli gości Piast i Orły nigdy nie wygrały (2:4 i 2:2 w Bogucinie, 0:6 i 0:4 w Garbowie). Jeszcze wczoraj wydawało się pewne, że ta seria jeszcze potrwa, bowiem na sędziego meczu XIX kolejki wyznaczono Roberta Brzozowskiego (wtajemniczeni wiedzą o co nam chodzi). Na całe szczęście po dzisiejszej korekcie głównym ma być Piotr Boryca (klasa okręgowa), jego pomocnikami zaś Piotr Pożarowszczyk (klasa B, ostatnio liniowy z Hetmanem) i Norbert Stępniak (poza listą arbitrów). Dla Borycy będzie to pierwszy prowadzony przezeń mecz Orłów od ponad jedenastu lat – wtedy przegraliśmy.

Bilans dotychczasowych meczów Orłów z Bogucinem (rozgrywki PZPN): 7 meczów, 4 wygrane Orłów, 1 remis, 2 wygrane Bogucina, bramki 17-14. Najwięcej trafień dla Orłów: 2 – Dudek, D. Miroński.

Bilans meczów Piasta z Bogucinem (rozgrywki LZS): 2 mecze, 2 wygrane Bogucina, bramki 0-11.

  

W XIX kolejce grają:

sobota

Cisy – Wilki 11:00

Bogucin – Orły 11:00

Serokomla – Wodniak 11:00

Kadet – Amator 13:00

niedziela

Góra Puławska – Hetman 11:00

Michów – Draco 12:00

Żyrzyniak – Mazowsze 16:00

  

Czołówka klasyfikacji strzelców po XVIII kolejce (bez pięciu zaległych meczów XV kolejki):

29 – Pawło Semeniuk (Góra Puławska)

22 – Sławomir Kłys (Hetman)

19 – Marcin Paprocki (+4 anulowane, Cisy)

13 – Mateusz Marcinkowski (Wilki)

11 – Dawid Bartoś (Draco), Mateusz Próchniak (Góra Puławska), Damian Bilski (Bogucin)

  

 Już o godzinie 09:00 w sobotni poranek zaległy z I kolejki (miano grać 3 kwietnia, przeszkodziły obfite opady śniegu) mecz z Motorem II na boisku przy ul. Rusałka w Lublinie rozegrają młodzicy Orłów. Żółto-biało-niebiescy w jedynym spotkaniu rozegranym w tym – tj. wiosennym – sezonie wygrali z Sygnałem 2:1. W rozgrywkach jesiennych wychowankowie Marcina Lewtaka ulegli u siebie Motorowi 0:2. Na sędzię wyznaczono tutaj Natalię Kuziel. Z kolei w niedzielę o godzinie 13:00 zagra średnia z naszych drużyn, a więc juniorzy, którzy na boisku przy ul. Kazimierskiej powalczą z Legionem Tomaszowice. Rywal zajmuje wprawdzie przedostatnią pozycję w tabeli, lecz niech nikogo to nie zmyli – to wymagająca ekipa, o czym przekonaliśmy się jesienią, zbierając w Abramowie bęcki aż 1:9 (z batami nad naszymi zawodnikami stali Shadi Al-Shawerdi i Patryk Barszcz, każdy z nich zdobył po cztery gole). Trojkę arbitrów utworzą, pamiętani nie tylko z wielkosobotniej ekskursji seniorów do Piotrawina, Jakub Komendarski (klasa okręgowa), Maciej Komendarski (klasa B) i Waldemar Niezbecki (niesklasyfikowany).

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości