Rehabilitacja po amputacji

Janowieccy piłkarze uważnie wysłuchują uwag swojego trenera przed niedawnym meczem w Puławach z Hetmanem (fot. fanpage Serokomli)

Dopiero w czwartek 21 kwietnia drużyna młodzików starszych Orłów Kazimierz, jako ostatni z klubowych teamów, rozpocznie wiosenną rywalizację pod opiekuńczą egidą LZPN. Jej rywalem w grupie srebrnej I ligi wojewódzkiej będzie jesienny spadkowicz z grupy złotej, Akademia Footbolisty (AF) Głusk. Urody zapisu nazwy tej szkółki nie skomentujemy, wszak liczy się to, co na boisku...

Jutrzejsze, przełożone z 9 kwietnia z powodu złego stanu boiska spotkanie, które poprowadzi A-klasowy arbiter Łukasz Kołodziejczyk, będzie zarazem pierwszym rozegranym w 2022 na obiekcie przy ul. Kazimierskiej w jakiejkolwiek kategorii wiekowej – zapraszamy nań od godziny 18:00!

Zdajemy sobie rzecz jasna sprawę, że największe zainteresowanie kibiców niezmiennie wiąże się z występami dorosłych footbolistów piłkarzy. Wiosnę na bochotnickim boisku zamykający tabelę A-klasy seniorzy rozpoczną w najbliższą niedzielę (godzina 14:00) od starcia z Serokomlą Janowiec. Rywal poprzedni sezon, pierwszy po powrocie na ten poziom, zakończył na szóstym miejscu i na dokładnie tym samym znajduje się w obecnej edycji. Janowczanie ugrali dotąd 25 punktów za osiem zwycięstw i remis, ponieśli do tego siedem porażek, a bilans trafień wynosi 40-42. Większość strzeleckiego dorobku Serokomla zawdzięcza Oskarowi Leszczyńskiemu (dziewięć goli) oraz Rafałowi Gizińskiemu i Robertowi Szmiglowi (po osiem). Nasi kibice (chyba nie piłkarze, prawda?) zapewne drżeliby już na myśl o bliskiej konfrontacji dziurawej defensywy Orłów z tą trójką, gdyby nie to, że... żadnego z nich w Janowcu już nie ma. Pierwszy przeniósł się zimą do Wisły II Puławy, drugi do Drzewc, trzeci zaś do Powiślanki Lipsko. Spośród obecnych członków zespołu prowadzonego przez trenera Rafała Dryka najskuteczniejszy jest zatem... stoper Paweł Dusiński (pięć goli).

Do kadry zawiślańskiej drużyny przed wznowieniem rozgrywek dołączyli Artur Sobiech (nie ten z Lecha, tylko ten z dobrzyńskiej A-klasy) oraz wznawiający grę po 3,5-letniej przerwie Bartłomiej Spychała. W styczniu doszło też do ważnej zmiany gabinetowej – prezesa Łukasza Skowyrę zluzował Michał Boronowski. Pierwszy oficjalny mecz po osieroceniu zespołu przez podstawową linię ofensywną zakończył się dramatycznym 0:6 w Rososzy. Potem było stopniowo lepiej: 3:5 z Hetmanem i ważne dla morale 3:2 z Wilkami. Czy można już powiedzieć, że trener Dryk wyprowadził zespół po zimowych ubytkach na prostą? Przed N/niedzielą (w tym przypadku zarówno pisownia dużą, jak i małą literą ma zastosowanie!) pojawił się dodatkowy problem, bowiem w meczu z Orłami z powodu nadmiaru żółtych kartek nie wystąpi podstawowy obrońca gości Michał Stolarek.

Niedzielny mecz Orłów z Serokomlą poprowadzi arbiter Kamil Szczołko (Top Amator C, w tym sezonie regularnie III liga), a na jego bokach znajdą się Rafał Reszka (klasa okręgowa) i źółtodziób Kościk. Szef tercetu trzeci raz wystąpi w roli głównego w naszym spotkaniu, dotąd były wygrana i remis.

Bilans dotychczasowych meczów Orłów z Serokomlą: 13 meczów, 7 wygranych Orłów, 1 remis, 5 wygranych Serokomli, bramki 23-18. Najwięcej trafień dla Orłów: 4 – D. Miroński, 3 – M. Berliński, 2 – Starek, Paczka, Kusyk (nieznani autorzy dwóch bramek).

Bilans meczów Bochotnicy z Janowcem (rozgrywki LZS): 10 lub 12 meczów, rozstrzygnięcia nieznane.

Bilans meczów Spartana z Janowcem (rozgrywki LZS): 2 mecze, co najmniej 1 wygrana Janowca, bramki co najmniej 1-5.

W październiku 2014 Kamil Kusyk i Michał Berliński cieszyli się ze zdobywanych goli, ale po szalonym, również dzięki sędziemu, meczu Orły jedynie podzieliły się punktami z Serokomlą, osiągając w finale wynik 3:3 (fot. Mateusz Połynka)

W XVIII kolejce grają:

Hetman – Cisy 14:30 w Puławach, boisko KEN

Mazowsze – Wodniak 14:00

Orły – Serokomla 14:00

Wilki – Bogucin 13:00

Draco – Góra Puławska 12:00

Amator – Michów 15:30

Żyrzyniak – Kadet 16:00

Czołówka klasyfikacji strzelców po XVII kolejce (bez pięciu zaległych meczów XV kolejki):

25 – Pawło Semeniuk (Góra Puławska)

22 – Sławomir Kłys (Hetman)

19 – Marcin Paprocki (+4 anulowane, Cisy)

12 – Mateusz Marcinkowski (Wilki)

11 – Dawid Bartoś (Draco)

10 – Damian Bilski (Bogucin)

Trzy dni po meczu z Głuskiem naszych młodzików czeka kolejny sprawdzian – tym razem wyjazdowy z Vrotcovią Lublin. W jedynym rozegranym dotąd spotkaniu ekipa z Zemborzyc pokonała w Poniatowej Stal 2:1. Jesienią Orły uległy temu rywalowi aż 0:4 i zapewne myślą o bardziej udanym rewanżu. W niedzielę o godzinie 17:00 rozjemcą młodych piłkarzy będzie B-klasowiec Szymon Kaźmirski. Kilka niewiadomych jeszcze dziś towarzyszyło drugiemu tegorocznemu występowi naszych juniorów młodszych, którzy w sobotę zagrają na wyjeździe z wyżej notowanym UKS Dys (wiosną pokonał on Kamionkę 4:1 i poległ z silnym Ciecierzynem 0:4). Po małym zamieszaniu miejsce i godzina tej partii to, ponoć ostatecznie, Ciecierzyn i 17:30. Tu też kilka miesięcy temu rywal był lepszy od Orłów (1:0). Na sędziów wyznaczono Piotra Kachniarza (klasa okręgowa) oraz przyuczającego się do tej roboty Wiącka.