Skowieszynek górą w Memoriale Trzech Orłów

fot. KS Witorzecz (fb)

W sobotę 5 sierpnia o godzinie 10:00 na bocznym boisku Orłów Kazimierz rozpoczął się organizowany przez byłego (?) zawodnika tego klubu Macieja Sarana Memoriał Trzech Orłów – Turniej Piłki Nożnej ku Pamięci Byłych Zawodników KKS Orły Kazimierz: Karola Króla, Marcina Tusińskiego i Jerzego Twardowskiego. Mimo niesprzyjającej przez część trwania turnieju aury (nawracający ulewny deszcz) zawody udało się przeprowadzić w całości, a ich sukces wskazuje na to, że w niedalekiej przyszłości mogą doczekać się kontynuacji.

Patronami Memoriału byli, jak już wyżej wspomnieliśmy, Karol Król (zawodnik Orłów w latach dziewięćdziesiątych i na początku kolejnego stulecia), Marcin Tusiński (w kazimierskim klubie na przełomie pierwszej i drugiej dekady XXI wieku) i Jerzy Twardowski (pod koniec starego wieku w grupie juniorskiej, później w klubowej koszulce w nieformalnym teamie oldbojów). Nasi Koledzy odeszli od nas zaskakująco wcześnie, ale pamięć o nich tak szybko nie zginie... Marcin w latach 2013–2021 w pojedynkę firmował swoim nazwiskiem osiem edycji memoriału rozgrywanego w różnorodnej formie w Skowieszynku i Bochotnicy, w którym udział brali i dorośli, i dzieci z drużyn klubowych i powoływanych ad hoc; po kolejnej zmianie na wizytówce imprezy nie mogło zabraknąć i jego.

W turnieju rywalizowało osiem dzikich – mniej lub bardziej – zespołów podzielonych na dwie grupy. Po rozegraniu łącznie dwunastu spotkań (systemem każdy z każdym w obrębie grupy) w kolejnej fazie spotykały się drużyny, które w pierwszej rundzie zajęły to samo miejsce w tabeli (zwycięzcy grup ze sobą o pierwsze miejsce, wiceliderzy o trzecią pozycję itd.). Najlepszy okazał się team ze Skowieszynka, który wygrał wszystkie cztery mecze, zwyciężając w finale najlepszą w grupie II Bochotnicę 3:1. Królem strzelców z dorobkiem siedmiu goli został Norbert Rodzoch z "wojskowej" Klikawy (na co dzień reprezentant A-klasowego GSKS Leokadiów), z kolei najlepszym bramkarzem – Kamil Wydra z zespołu triumfatora. Każda z uczestniczących w turnieju drużyn otrzymała na koniec rywalizacji pamiątkowy puchar.

O przestrzeganie piłkarskich przepisów zadbali ligowi sędziowie w składzie: Mariusz BolekPaweł Komorek Bartosz Wawer. W kadrach poszczególnych ekip bez trudu odnaleźć można było wielu piłkarzy grających obecnie lub w przeszłości w kazimierskich Orłach. Kilku z nich zagrało dla OSP Dąbrówka; dziwi zatem niska pozycja tego teamu w końcowej klasyfikacji... Swoją obecnością wydarzenie zaszczyciły rodziny patronów, które uhonorowano pamiątkowymi żółtymi koszulkami KKS Orły Kazimierz z nazwiskami zmarłych (moment ten uwieczniono na powyższym zdjęciu). Zarząd naszego stowarzyszenia był zresztą współorganizatorem całej zabawy.

Impreza zebrała pozytywne recenzje uczestników i obserwatorów, nic zatem dziwnego, że szybko zaczęto mówić o drugiej edycji. Saran zapowiedział już, że dojść do niej ma na terenie broniącego tytułu Skowieszynka.

Zdjęcia w poniższej galerii prezentujemy dzięki uprzejmości organizatora – Macieja Sarana.

Memoriał Trzech Orłów 2023

Grupa I