Sobota z niecodzienną atrakcją

fot. fanpage KS Lublin

Wakacje nieubłaganie dobiegają końca, co jak zawsze oznacza, że coraz więcej drużyn różnych kategorii wiekowych powraca na ligowe boiska. Nie dotyczy to jeszcze juniorów i młodzików starszych Orłów Kazimierz, których mecze przesunięto na środę 31 sierpnia (pierwsi zagrają o godzinie 15:00 w Kocku z Polesiem, drudzy o godzinie 17:00 w Bochotnicy ze Skrobowem), ale swoje pierwsze spotkanie w II lidze wojewódzkiej rozegrają za to trampkarze młodsi.

Jako pierwsi w ten weekend na boisko wybiegną gracze drużyny rezerw, którzy w ostatnim sprawdzianie przed historycznym, oficjalnym debiutem – przypadnie on na sobotę 3 września – podejmą dziś o godzinie 15:00 na boisku głównym KS Lublin. Zespół ten powstał w 2013, wziął udział w sześciu edycjach Pucharu Polski, dwukrotnie docierając do półfinału, w którym ulegał świdnickiej Avii. W 2021 zdecydowano się na powołanie klubu – Fundacji Koalicji Sportowej KS Lublin. Przez prawie dziesięć lat istnienia teamu lubelscy piłkarze, wśród których nie brakuje dawnych pierwszoligowców znanych z boisk ekstraklasy (choćby Grzegorz Bronowicki, Tomasz Brzyski, Mirosław Budka, Paweł Bugała, Zbigniew Grzesiak, Tomasz Prasnal czy Jacek Ziarkowski), ale i tych popularnych raczej tylko na regionalnym podwórku, wzięli udział w dziesiątkach imprez charytatywnych, turniejów oldbojów, meczów jubileuszowych i mistrzostw krajowych rozmaitej rangi. Tylko w tym roku w barwach KS Lublin zagrało czterech piłkarzy z przeszłością w Orłach: Tomasz Ciucias, Michał Denis, Wojciech Starek i... jego 83-letni ojciec Kazimierz. Którzy z wyżej przywołanych wystąpią w Bochotnicy – o tym przekonamy się już niebawem.

O godzinie 17:00 mecz drugiej kolejki klasy A rozpocznie klubowa "jedynka". Rywalem będzie szczęśliwy w ostatnim czasie dla naszego zespołu BKS Bogucin. Trzy ostatnie konfrontacje kończyły się zwycięstwami niebiesko-żółtych, rozszerzając zaś spojrzenie do pięciu ostatnich spotkań otrzymamy cztery wygrane i remis. Z żadnym innym zespołem grupy drugiej Orłom nie gra się ostatnio tak dobrze. Latem BKS przegrał wszystkie gry kontrolne: 2:3 z Perłą Mełgiew, 2:3 z KS Nasutów, 2:4 z LKS Wierzchowiska i 4:7 z Perłą Borzechów.

NASZ SOBOTNI PRZECIWNIK – BKS BOGUCIN

Nazwa klubu: Bogucki Klub Sportowy

Barwy: żółto-zielono-niebieskie

Data założenia: 1993 (jako Boguciński Klub Sportowy)

Adres: Bogucin 64, 21-080 Bogucin

Stadion: Stadion w Bogucinie

Prezes: Paweł Rozwadowski

Trener: Michał Krzak

Największy sukces: poziom piątej ligi, dwa sezony: 1999/2000 i 2000/01 (klasa okręgowa).

Sezon 2021/22: 10. miejsce w klasie A (grupa II), 26 meczów, 26 punktów, 7 wygranych, 5 remisów, 14 przegranych, bramki 38-62, najlepszy strzelec – Damian Bilski (15 goli); 1/64 finału w Pucharze Polski, 1 mecz, 1 porażka, bramki 2-6, najlepsi strzelcy – Michał Salasa, Arkadiusz Gnieciak (po 1 golu).

Sezon 2022/23: 7. miejsce w klasie A (grupa II), 1 mecz, 1 punkt, 1 remis, bramki 0-0, najlepszy strzelec – brak.

Bilans meczów Orłów z Bogucinem (rozgrywki PZPN): 8 meczów, 5 wygranych Orłów, 1 remis, 2 wygrane Bogucina, bramki 18-14.

Bilans meczów Piasta z Bogucinem (rozgrywki LZS): 2 mecze, 2 wygrane Bogucina, bramki 0-11.

Bilans meczów Orłów z Bogucinem (Orły gościem): 4 mecze, 1 wygrana Orłów, 1 remis, 2 wygrane Bogucina, bramki 5-10.

Najwyższe wygrane Orłów: 6:3 (06.05.2018, klasa A, dom), 3:0 (23.05.2021, klasa A, dom).

Najwyższa wygrana Bogucina: 4:0 (18.11.2017, klasa A, wyjazd).

Najwięcej meczów dla Orłów: 6 – D. Miroński, 5 – Miturski, Błaziak.

Najwięcej meczów dla Orłów w bramce: 3 – Karaś, 2 – Lis.

Najwięcej meczów dla Orłów jako trener: 4 – D. Miroński.

Najwięcej bramek dla Orłów: 3 – D. Miroński, 2 – Dudek.

Sędziowie: Bogdan Wojtachnio (klasa A; bilans w meczach Orłów 0-0-3) oraz Maciej Komendarski (klasa B) i Waldemar Niezbecki (niesklasyfikowany).

W II kolejce klasy A okręgu Lublin (grupa II) grają:

Hetman – Garbarnia 15:30

Czarni 1947 – Mazowsze 17:00

Bogucin – Orły 17:00

Żyrzyniak – Amator 11:00

Michów – Wilki 12:00

Powiślak II – Wodniak 15:00

Serokomla – Draco 17:00

W niedzielę o godzinie 11:00 na boisku KEN w Puławach z miejscową Wisłą zmierzą się nasi trampkarze, dla których będzie to pierwszy występ w lidze wojewódzkiej kategorii U-14. Rywale przed tygodniem zlali w Bełżycach Unię 6:0. Trójkę sędziowską utworzą Marcin Gawlik (klasa okręgowa), Jarosław Wieleba (IV liga) i Grzegorz Dejnek (niesklasyfikowany).