Teraz Amator

fot. Amator Leopoldów-Rososz (fb)

Piłkarze z Leopoldowa i Rososzy, którzy w minionych rozgrywkach niemal do końca musieli drżeć o utrzymania w A-klasie, nowy sezon rozpoczęli bezbłędnie, od trzech zwycięstw (2:1 z Błękitnymi, 1:0 z Żyrzyniakiem i 4:0 z Wodniakiem). Kolejne dwa spotkania dla drużyny trenera Wojciecha Kryczki nie były już tak udane, skończyły się bowiem porażkami z beniaminkami z Wilkowa (0:2) i Wąwolnicy (1:4).

Amatorzy w tabeli plasują się obecnie na piątym miejscu z dorobkiem 9 punktów i bilansem bramek 8:7. Najwięcej goli zdobył Damian Masiczak (3).

Mecz Orłów po raz piąty w karierze poprowadzi sędzia Rafał Sugier (obecnie klasa okręgowa); dotąd dwie wygrane i tyle samo naszych przegranych.

Bilans dotychczasowych meczów Orłów z Amatorem: 13 meczów, 7 wygranych Orłów, 2 remisy, 4 wygrane Amatora, bramki 43:30. Najwięcej trafień dla Orłów: 7 – Berliński, 6 – Miroński, 4 – Kusyk.

W VI kolejce grają:

Wodniak – Drzewce N, 13:30

Garbarnia – Góra Puławska S, 14

Gabaryty – Hetman N, 12

Błękitni – Ciecierzyn N, 16

Żyrzyniak – Michów S, 16

Amator – Orły N, 15

Wilki – Wawel N, 16

Czołówka klasyfikacji strzelców po V kolejce:

6 – Damian Kopeć (Drzewce), Mariusz Frączek (Hetman), Kamil Kopeć (Drzewce), Przemysław Figiel (Garbarnia), Kamil Wawer (Żyrzyniak)

W niedzielę o godzinie 12:00 młodzicy Orłów rozegrają u siebie ligowe spotkanie z LKS Kamionka. Rywal w czterech grach zdobył sześć punktów za dwa zwycięstwa, nasi chłopcy żadnego punktu jeszcze nie stracili. Z kolei zespół orlików zamknie pierwszy cykl jesiennych turniejów LZPN rywalizacją na – nomen omen – orliku przy Zespole Szkół w Gołębiu. Początek w sobotę o godzinie 11:00.