Turniej orlików i ponowna próba seniorów

fot. Żyrzyniak Żyrzyn (fb)

Podopieczni Marcina Lewtaka w niedzielę o godzinie 16:00 podejmą na swoim boisku kolejną próbę przełamania najgorszego startu sezonu w historii Orłów, a ich rywalem będzie Żyrzyniak. Wolne w ten weekend mieć będą młodzicy (pauza lidera w 11.zespołowej lidze), ale w zamian zapraszamy kibiców na rozgrywany w sobotę od godziny 10:00 w Bochotnicy turniej orlików młodszych – po pierwszym z trzech etapów ich rywalizacji drugie w tabeli Orły tracą dwa punkty do prowadzącego Mazowsza; prócz nich zagrają Puławiak, Hetman i Wawel.

Po zajęciu przez żyrzynian w sezonie 2017–18 szóstego miejsce w A-klasie, w obecnych rozgrywkach prezentują oni dużo słabszą formę. Jedyne punkty zdobyli w III kolejce w Szczekarkowie (3:0 z Wilkami), poza tym ulegli Wodniakowi 0:1, Amatorowi 0:1 oraz Wawelowi 1:2 i wyniki te plasują ich na dwunastej pozycji w tabeli, jedną wyżej od Orłów. Najwięcej bramek na koncie ma Kamil Wawer (2). W spotkaniu z wąwolniczanami nasi najbliżsi rywale mieli ogromne pretensje do sędziów, a w niedzielę nie zobaczymy Kamila Wiaka (czerwona kartka) i trenera Sebastiana Kozdroja (usunięty z ławki).

Żyrzyniak ma swoje problemy, my wciąż marzymy o przezwyciężeniu złej passy. Historia jest zdecydowanie za nami, nawet w zeszłym sezonie po początkowej serii porażek zagraliśmy pięknie właśnie w Żyrzynie...

Grę poprowadzi Łukasz Szczołko (III liga), do tej pory w czterech naszych spotkaniach (trzy wygrane i porażka).

Bilans dotychczasowych meczów Orłów z Żyrzyniakiem: 14 meczów, 8 wygranych Orłów, 3 remisy, 3 wygrane Żyrzyniaka, bramki 37:30. Najwięcej trafień dla Orłów: 5 – Miroński, 4 – B. Kleszczyński, 3 – Pyśniak.

W V kolejce grają:

Wilki – Wodniak N, 16

Wawel – Amator S, 16:30

Orły – Żyrzyniak N, 16

Michów – Błękitni S, 16

Ciecierzyn – Gabaryty N, 15

Hetman – Garbarnia S, 15 w Puławach

Góra Puławska – Drzewce S, 16:30

Czołówka klasyfikacji strzelców po IV kolejce:

6 – Damian Kopeć (Drzewce), Mariusz Frączek (Hetman), Kamil Kopeć (Drzewce)

5 – Przemysław Figiel (Garbarnia)