Udany debiut orlików, młodzicy i juniorzy bez punktów, ale z dobrym wrażeniem

W niedzielę na stadionie w Puławach (płyta główna!) odbył się już V turniej w ramach programu Akademii Sportu Grupy AZOTY PUŁAWY. Tym razem dla roczników 2013/2014. Nie wynik był tu najważniejszy, ale jak zawsze dobra zabawa. Tej oczywiście nie zabrakło. A dodając do tego dobrą jak na ostatni czas pogodę i wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów to w sumie wyjdzie pełne zadowolenie uczestników. W turnieju nie mogło zabraknąć naszej ekipy. Dla Orłów  był to pierwszy oficjalny turniej w karierze. Trema wystąpiła jedynie w pierwszym grupowym meczu przeciwko Wiśle Puławy. W kolejnych było coraz lepiej. Remis z Żyrzyniakiem (2:2 gole Gleba Mielnika) i wygrana z KS Górą Puławską (3:1 gole Jakuba Jasika, Konrada Michty i Gabrysia Gawła). Niewiele zabrakło by awansować do półfinału. Orły zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, wszyscy zawodnicy dali z siebie maksimum. Na szczególne pochwały w oczach obserwatorów zasłużył Tytus Nogas - najmłodszy gracz turnieju (rocznik 2016 !!!).

Skład Orłów: B. Krajewski, T. Jaros, F. Łukasik, K. Michta, J. Jasik, J. Burek, G. Mielnik,, G. Gaweł, T. Nogas,  A. Hakobyan i J. Włodek

Mniej powodów do zadowolenia miały pozostałe nasze zespoły młodzieżowe. Młodzicy w sobotę ulegli na wyjeździe Stali Poniatowa 1:2. Mecz był bardzo wyrównany. Na prowadzenie wyszli kazimierzanie po golu Mateusza Górskiego (asysta Oskara Trześniowskiego. Niestety nie udało się zdobyć choćby punktu na co najmniej którego Orły swą grą zasłużyły. Gospodarze zdołali odwrócić losy meczu i odrobić straty. Szkoda. Kolejny mecz dopiero za dwa tygodnie na zakończenie sezonu z Sygnałem Lublin.

Skład Orłów: E. Pałac, F. Mitura, M. Banaszek, J. Małecki, K. Trześniowski, O Trześniowski, M. Górski, K. Sowa, B. Sowa, P. Kałdonek, K. Byszewski, M. Piekoś, K. Godziszewski

Juniorzy młodsi  w sobotę podejmowali na własnym boisku lidera z Ciecierzyna. Pomni klasy rywala rozpoczęli bardzo skoncentrowani i pełni  woli zwycięstwa. Pierwsza połowa należała zdecydowanie do Orłów. Niestety całkowicie zawiodła skuteczność. Z wielu okazji strzeleckich nic nie chciało wpaść. Gościom za to poszczęściło się w już 11 minucie. Po rzucie rożnym i kotłowaninie w polu karnym piłka wpadła do naszej siatki. O  przewadze kazimierzan t tej części gry może świadczyć statystyka strzałów 15-3.  Drugą połowę Orły rozpoczęły dość ofensywnie. Niestety kontra rywala w 52 minucie okazała się zabójcza. Po chwili na domiar złego pechowa interwencja naszego bramkarza i było już 0:3. Mecz się wyrównał nasi spuścili nieco z tonu, ale i tak trafiały się szanse. Wynik meczu został ustalony w 78 minucie. Za tydzień w ostatniej kolejce Orły zagrają w Garbowie z miejscowym Zawiszą.

Skład Orłów:  D. Miroński, B. Dzikowski, B. Pawlonka, K. Lasota, K. Frąg, M. Zachaj, J. Niezabitowski, P. Bieniek, W. Zachaj, F. Ciupa, J. Pawlonka , M. Włodek