Z Porajem po raz piąty

Kolejnym rywalem Orłów, z którym zakończymy serię czterech meczów z rzędu na własnym stadionie, będzie Klub Sportowy "Poraj" Kraczewice.

Kraczewiczanie zajmują 9 miejsce w tabeli z dorobkiem 7 punktów w 9 meczach. Dotychczas wygrali dwukrotnie (2:0 z Draco u siebie oraz sensacyjnie 1:0 w Leopoldowie z Żyrzyniakiem, czyli z pogromcami Powiślaka) i raz zremisowali (2:2 w ostatniej kolejce z Cisami II), ponieśli 6 porażek (1:12 w Górze Puławskiej – rekord obecnego sezonu, 1:6 ze Stalą II, 0:6 w Końskowoli, 0:6 z Wilkami, 1:4 w Gołębiu i 0:3 z Garbarnią). Zdobyli najmniej bramek w lidze, bo tylko 8, wobec 39 straconych. Swoje mecze w roli gospodarza z uwagi na modne ostatnio (i słusznie) remonty obiektów piłkarskich rozgrywają na bocznym boisku Stali Poniatowa. Poraj, podobnie jak Bobry, jest zeszłorocznym beniaminkiem i jest to dla niego czwarty występ na tym poziomie rozgrywek. W sezonie 2009/2010 zajął przedostanie 13 miejsce. Szczęśliwe utrzymanie w A klasie (kosztem Serokomli Janowiec) zapewnił mu błąd działaczy Powiślaka, z którym Poraj wprawdzie przegrał 1:5, lecz z uwagi na grę nieuprawnionego zawodnika przyznano mu walkowera. Dzięki temu w ostatecznym bilansie o punkt wyprzedził piłkarzy z Janowca.

Orły dotychczas spotkały się z Porajem czterokrotnie, odnosząc 3 zwycięstwa, raz przegrywając, a stosunek bramkowy wynosi 17-8. Pierwsza konfrontacja okazała się bardzo bolesna. W rundzie jesiennej sezonu 1997/1998 w Kraczewicach padł wynik 6:1 dla gospodarzy. Jak znacząca była to porażka wskazuje fakt, iż od tamtej pory wyżej Orły przegrały tylko raz, mianowicie 12 czerwca 2010 roku w Nałęczowiepo kuriozalnym meczu z Rykami (3:9). W rewanżu było już lepiej izwyciężyliśmy 3:1. Następna konfrontacja miała miejsce w sezonie 1999/2000 w swoim debiucie w A klasie (obecnej) Orły na własnym boisku pewnie pokonały Poraj 5:1 (bramki:dwie Dariusz Popławski, dwie Wojciech Starek i jedna Robert Makarewicz); w Kraczewicach zaś było jeszcze lepiej - 5:0 (bramki:trzy D. Dysput, Robert Makarewicz i M. Dysput). No cóż, powyższe statystyki nie kłamią, a czy są dobrą prognozą przed meczem - to już zweryfikuje boisko… Niemniej, wszystkie atuty są po stronie Orłów.

Pozostałe spotkania X kolejki:

Bobry Karczmiska-Stal II Poniatowa? (w Poniatowej)

Orły Kazimierz-Poraj Kraczewicesobota, 11:00

Cisy II Nałęczów-KS Góra Puławskaniedziela, 15:00