Znowu gramy o wszystko

Trudno szukać optymizmu przed sobotnim meczem 10. kolejki A-klasy, w którym nasze Orły podejmą Draco Kowala. Wszak kazimierzanie jako jedyni nie zdołali w tym sezonie wygrać, a zawsze groźne "Smoki" przed tygodniem rozbiły Garbarnię. Kiedyś muszą jednak przyjść upragnione trzy punkty; punkty, których potrzebujemy jak tlenu...

Przed wspomnianą wygraną z kurowianami Draco zanotował komplet porażek (najwyższa - 0:5 z Górą, najniższa - 1:3 z Wikingiem), choć należy pamiętać, że parę razy był równorzędnym rywalem dla swego przeciwnika. Klub ten nigdy nie należał do potentatów w A-klasie, w której pojawił się w 2010. Rozgrywki zawsze kończył w pobliżu strefy spadkowej, tak też jest w obecnym sezonie.

Pierwsze znane nam potyczki Orłów ze "Smokami" pochodzą z sezonu 1995/96 i zakończyły się one dla nas porażką 0:3 u siebie i wygraną 3:1 w Kowali. Rok później było odwrotnie - tym razem z sukcesu cieszyli się gospodarze. W Bochotnicy zwyciężyliśmy 4:0, na wyjeździe ulegliśmy 0:3. Po długiej przerwie zagraliśmy ze sobą znowu w 2010. W Górze Puławskiej (podjęliśmy tam kowalan w roli gospodarzy po ostatniej, jak dotąd, wizycie królowej polskich rzek na naszym stadionie) było znów 4:0 (bramki Mateusza Marcinkowskiego, Macieja Pięty, Pawła Ziomki i Rafała Ciuciasa), wiosną minimalnie gorzej, ale znów zwycięsko - tym razem 4:2 po trafieniach Marcina Matyjaszka, Ziomki, Damiana Mirońskiego i jednym "swojaku". Rozgrywki 2011/12 to znów sześć punktów dla Orłów, które dało nam 7:0 w Bochotnicy (po dwie bramki Piotra Starczynowskiego, Mirońskiego, Damiana Rybkowskiego i jednej Rafała Wanickiego) i 4:1 w Kowali (na liście strzelców Rybkowski i Wanicki z hat-trickiem). Bilans tych spotkań jest więc korzystny dla "żółto-niebieskich", którzy wygrali sześć razy i dwa razy przegrali. Bramki 26 do 10.

W X kolejce grają:

Amator Rososz-Leopoldów-KS Góra Puławska niedziela, 14:30

Wisła II Puławy-KS Drzewce niedziela, 11

na bocznym boisku MOSIR-u

Wilki Wilków-Żyrzyniak Żyrzyn niedziela, 13

Wiking Leśniczówka-Poraj Kraczewice niedziela, 12

Garbarnia Kurów-Mazowsze Stężyca niedziela, 15

Orły Kazimierz-Draco Kowala sobota, 11

Puławiak Puławy-Bobry Karczmiska niedziela, 16

Po meczu seniorów w Bełżycach z Tęczą Zagórze zagrają młodzicy i patrząc na dotychczasowe wyniki Tęczy, jest to rywal w zasięgu naszej młodzieży. Trudniejsze zadanie czeka, przeżywających regres formy, trampkarzy, którzy półtorej godziny po I drużynie podejmą garbowskiego Zawiszę.